Succesvol aan de slag met eHealth

maandag 16 oktober 2017
timer 2 min
De inzet van eHealth krijgt veel aandacht in nieuwsbrieven en congressen en de overheid doet ook een duit in het zakje met de stimulering van eHealth in de eerste lijn. Maar de implementatie blijft nog achter, blijkt uit de NICTIZ eHealth monitor. 

Een gemiste kans, want de inzet van e-health kan echt wat opleveren voor uw praktijk en uw patiënten. Dit blijkt onder meer uit de implementatietrajecten die NewHealth Collective begeleidt in de eerste lijn. NewHealth Collective biedt internetbehandelingen aan voor psychische problematiek waaronder depressie, angst, mentale weerbaarheid, verslaving, burn-out.  Welke lessen zijn er te trekken uit de praktijk?

 

Bewezen effectief

Er heeft een flinke verschuiving plaatsgevonden van psychische problematiek vanuit de specialistische GGZ naar de eerste lijn, waardoor dit groter beslag legt op de tijdsbesteding in de huisartsenpraktijk. Voor veel klachten is eHealth een goed alternatief. Er zijn bewezen effectieve interventies beschikbaar voor bijvoorbeeld depressie en alcoholgebruik, die begeleid kunnen worden door de huisarts of POH-GGZ.

 

Vergoeding door verzekeraars

Een belangrijke voorwaarde voor de implementatie van eHealth is dat er voldoende vergoeding voor beschikbaar is. Juist voor de eerste lijn zijn er goede regelingen beschikbaar waardoor de extra kosten van eHealth door verzekeraars vergoed worden. Dat betekent dat het bieden van eHealth niet ten koste van uw praktijkbudget hoeft te gaan.

 

Tijd en aandacht voor implementatie

De implementatie van eHealth gaat ondanks de voordelen niet vanzelf. Naast de beschikbaarheid van de juiste interventies en technische koppeling met andere systemen is tijd en aandacht nodig om eHealth te integreren in de dagelijkse werkwijze.

 

NewHealth Collective brengt met eHealth de hulpverlener en patiënt dichter bij elkaar en helpt u om succesvol aan de slag te gaan met eHealth.

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Succesvol aan de slag met eHealth

Lees verder - met dit thema

Nicky Hekster bij PM Dag - Foto: Ewald Geerding
all_inclusiveAchtergrondartikel

Nicky Hekster (AICoalitie4NL): ‘AI is absoluut geen wondermiddel’

11 jun om 13:00 uurtimer5 min

Personeelstekorten, vergrijzing en enorme administratieve verplichtingen zetten de zorg onder druk. Volgens…

Lees verder »

De praktijk verleent zorg, Advitronics brengt rust

1 jun om 14:45 uurtimer5 min
Hoe Advitronics digitale verandering begeleidt en praktijkmanagers helpt grip te houden op IT en telefonie.
Lees verder »

De Operator: het regiecentrum van jouw werkdag

15 mei om 14:38 uurtimer3 min

Met de Operator van Vcare start je jouw werkdag met overzicht en controle. Deze webbased…

Lees verder »
Nicky Hekster: ‘Ik kan me voorstellen dat de praktijkmanager samen met de praktijkhouder de aanjager en kartrekker is voor de toepassing van AI binnen die praktijk.’ (foto: TIAS School for Business and Society)
mic_external_onInterview

Nicky Hekster: 'Praktijkmanager en praktijkhouder zijn aanjager bij de toepassing van AI'

15 mei om 13:15 uurtimer5 min

Nicky Hekster, hoogleraar business analytics en artificial intelligence, geeft tijdens de Dag…

Lees verder »

'Dankzij DentalRules hebben we de planning op orde, een betere omzet en meer overzicht'

4 mrt om 14:00 uurtimer4 min
Margit Lawant, tandarts en praktijkeigenaar in Eelderwolde, vertelt hoe haar praktijk sinds 2010 is uitgegroeid…
Lees verder »

De kracht van beeld: Waarom Video Connect onmisbaar is in jouw praktijkvoering

4 mrt om 12:30 uurtimer4 min
In de zorg telt elke seconde en elke waarneming. Toch proberen we aan de telefoon vaak een medische situatie in te…
Lees verder »

Hadoks, Juvoly en Vcare werken samen aan nieuwe AI-triagetool

2 mrt om 11:00 uurtimer5 min
Huisartsenorganisatie Hadoks, Juvoly, startup in healthtech, en Vcare, leverancier van zorgcommunicatie, bundelen…
Lees verder »

Praktijkmanagement software: kostenpost of waardedrijver?

12 feb om 15:16 uurtimer5 min
In tandarts- en orthodontiepraktijken draait alles om het leveren van hoogwaardige mondzorg. Achter de schermen is…
Lees verder »