De toekomst van uw fysiotherapiepraktijk

dinsdag 23 april 2019
timer 3 min
Steeds vaker spreek ik fysiotherapeuten die nadenken over de nabije toekomst. Wil ik uitbreiden met mijn praktijk? Een extra vestiging openen? Ga ik mij aansluiten bij een coöperatie of keten? Wat zijn hier dan de voor- en nadelen van? Minder vaak spreek ik fysiotherapeuten die actief nadenken over hun eigen toekomstplanning. Iets wat volgens mij net zo belangrijk is, wellicht zelfs nog belangrijker. Door Charlotte van Laar, sectorspecialist Medisch bij ABN AMRO.

Het kopen en verkopen van een praktijk doet u waarschijnlijk maar één keer in uw leven. Het gaat hierbij om veel geld én uw toekomst en dat gaat gepaard met de nodige emoties. Praktijkopvolging begint in feite op de dag dat u de praktijk bent gestart of hebt overgenomen.

 

Het startpunt van een succesvolle praktijkoverdracht is het uitstippelen van een exit-plan.

Het is belangrijk om na te denken over de beweegredenen van het stoppen met de praktijk. De top-5 meest genoemde redenen van een praktijkoverdracht zijn:

 

  • Leeftijd
  • De praktijk is me ontgroeid
  • De praktijk is beter af met een andere eigenaar
  • Ik vind het niet meer leuk
  • Ik wil (een deel van) mijn vermogen veiligstellen  

Het is dus niet zo makkelijk om vooraf al het juiste moment van stoppen te bepalen, dit is volledig afhankelijk van uw persoonlijke situatie. Een fysiotherapeut die tegen zijn pensioen aan zit, heeft andere wensen dan een veertiger die op zoek is naar een sterke partner om samen nog harder te groeien. Vaak is het een combinatie van factoren waardoor u als fysiotherapeut besluit om uw praktijk over te dragen. Of u nu kiest voor afbouwen of volledig stoppen met werken, pensionering betekent dat uw leven en uw financiën ingrijpend veranderen. Iedereen gaat daar op zijn eigen manier mee om.

 

Het is in ieder geval goed om hier tijdig over na te denken, een plan te maken en de juiste adviseurs (bijvoorbeeld uw accountant) in te schakelen. Door het maken van een plan blijft u zelf aan het roer staan en kunt u, waar nodig, al voorbereidingen treffen. Denk bijvoorbeeld aan het regelen van aanvullende inkomensvoorzieningen, het vinden van een geschikte opvolger én eventueel een beslissing nemen over het onroerend goed. Wat is bijvoorbeeld de waarde van uw praktijk?

 

Wilt u meer weten over dit onderwerp? Wij vertellen het u graag in onze Masterclass ‘Strategische toekomstplanning voor uw fysiotherapiepraktijk’ op 7 mei in Amsterdam. Deze avond zullen wij u aan de hand van praktijkgerichte oplossingen begeleiden naar een gezonde financiële toekomst. Aanmelden kan hier. 


Charlotte van Laar is sectorspecialist bij het brancheteam Fysiotherapeuten & Medisch Specialisten & Advocatuur bij ABN AMRO.  ( charlotte.van.laar@nl.abnamro.com).

Geschreven door Charlotte van Laar

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
De toekomst van uw fysiotherapiepraktijk

Charlotte van Laar, sectorspecialist ABN AMRO

Lees verder - met dit thema

Laura Bas: 'Vooral verouderde systemen springen eruit als grootste frustratie op het gebied van inefficiënt werken' (Foto: Jitske Seckel voor PraktijkmanagersNetwerk 2025)
all_inclusiveAchtergrondartikel

Generatie-goeroe Laura Bas: ‘Inefficiënt werken is grootste energievreter voor GenZ’

29 sep om 15:15 uurtimer3 min

Verouderde systemen en versnipperde informatie kosten jonge werknemers de meeste energie.…

Lees verder »

Edin Dental Academy biedt assistenten én praktijken perspectief: 'Je laat zien: als je bij ons komt werken, is dit je groeipad'

16 sep om 15:15 uurtimer5 min

Een van de grote uitdagingen in de huidige mondzorg is het boeien en binden van personeel.…

Lees verder »
De overgang van vakantie naar volle werkweken is hét moment om bewust te kiezen wat wél en niet je agenda in komt. (Foto: Shutterstock)
all_inclusiveAchtergrondartikel

‘Tijd voor jezelf’: om te ontspannen, te reflecteren, te leren en te zijn

2 sep om 11:00 uurtimer3 min

Tijd voor jezelf is geen luxe, maar een noodzakelijke investering in je mentale gezondheid en je ontwikkeling.…

Lees verder »
(Foto: Jos Luypaers)
person_outlineBlog

Is jouw praktijkteam oververhit? Wat een hittegolf leert over samenwerking en leiderschap

9 jul om 12:00 uurtimer4 min

De afgelopen periode hebben we weer kunnen ervaren wat warmte met mensen doet. Op warme dagen merk je dat je…

Lees verder »

Harro de Haan (Visser & Visser): ‘Praktijkmanagers kunnen de financiële koers van de praktijk versterken’

8 jun om 11:00 uurtimer5 min

Bij veel eerstelijns- en mondzorgpraktijken ontbreekt het aan financieel overzicht, stelt Harro de Haan (Visser…

Lees verder »

Van regelen naar regie: krijg grip als praktijkmanager

4 jun om 15:45 uurtimer4 min

De praktijk draait, maar jouw dag loopt anders dan gepland. Je reageert op wat er tussendoor komt en schuift…

Lees verder »
Marc d'Ancona en Michel Fortman: ‘In deze tijd met oplopend verzuim hebben praktijken alle baat bij vroegtijdige signalering en preventie door stevige praktijkmanagers.’ (Foto: Ewald Geerdink)
mic_external_onInterview

Michel Fortman: ‘Verzuimpreventie vergt draagvlak bij praktijkhouder en mandaat voor praktijkmanager’

4 jun om 11:45 uurtimer5 min

Het ziekteverzuim in de zorg blijft hardnekkig hoog en verschuift steeds vaker naar langdurige uitval. Vooral…

Lees verder »

Financiële gezondheid in zorgpraktijken: meer dan cijfers

29 mei om 15:00 uurtimer3 min

Een gezonde zorgpraktijk, dan denk je aan tevreden patiënten, een sterk team en kwalitatieve zorg. Maar hoe…

Lees verder »