Blog: Een goed begin is het halve werk

woensdag 6 mei 2015
timer 2 min
Herkent u dit? Vertrekkende medewerkers worden overladen met cadeaus, persoonlijke kaartjes en een groots afscheidsdiner. Kosten nog moeite worden gespaard. Maar de nieuwe medewerker die op maandag de praktijk binnenwandelt, moet zichzelf melden bij de balie en wordt op een wachtkamerstoel geparkeerd met de boodschap dat de praktijkhouder of -manager er zo aankomt… Dat moet toch anders kunnen?

Het is goed te begrijpen dat een collega waar soms jaren mee is samengewerkt uitvoerig wordt bedankt voor haar inzet. Jullie hebben veel mooie ervaringen met elkaar gedeeld en een waardevolle relatie met elkaar opgebouwd. Jullie dragen elkaar een warm hart toe en daar hoort een gepast afscheid bij. Natuurlijk!

 

Maar die nieuwe medewerker die op maandag binnenkomt, is degene waar u de toekomst mee in zult gaan. Degene waar u op kunt gaan bouwen, waar u van kunt leren en mee gaat lachen. Dit talent dat u heeft aangenomen, heeft besloten om in uw praktijk te willen werken. Tegelijkertijd heeft zij ook ú uitgekozen. Ook dát is reden voor een feestje!

 

Zorg ervoor dat het bouwen van nieuwe herinneringen direct goed van start gaat. Investeer in een warm welkom en zorg dat de nieuwe medewerker zich direct thuis voelt. Een eerste klap is een daalder waard! Ontvang haar dus zelf met een mooie bos bloemen en plan tijd in om kennis te laten maken met het team. Leidt haar rond, betrek haar bij de lunch en vraag haar regelmatig hoe het gaat. Wie weet kunnen jullie zelfs aan het eind van de dag met het hele team uit eten. Een welkomstdiner om alvast te vieren dat jullie mooie herinneringen met elkaar op gaan bouwen. Een goed begin is het halve werk!

 

Marloes den Heijer – Teambuilder voor (tandarts)praktijken en auteur van het boek Passie in Praktijk – Lessen van ondernemende tandartsen. www.passieinpraktijk.nl

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Blog: Een goed begin is het halve werk

Lees verder - met dit thema

Rianne van Dongen (Visser & Visser)
mic_external_onInterview

Rianne van Dongen bij de PM Dag: ‘De echte uitdaging van HR? Niet de regels, maar het gedrag’

23 apr om 10:15 uurtimer4 min

Tijdens de Dag van de Praktijkmanager op 21 mei neemt Rianne van Dongen, manager Salaris & HR bij Visser…

Lees verder »
Klara Knapen (Foto: NVvPM)
mic_external_onInterview

Klara Knapen (NVvPM) bij de PM Dag: ‘Timemanagement gaat over tijd voor jezelf maken’

15 apr om 10:00 uurtimer4 min

Klara Knapen, voorzitter van de Nederlandse Vereniging voor Praktijkmanagement, geeft tijdens…

Lees verder »
Merijn Ruis (eigen foto)
mic_external_onInterview

‘Gelukspsycholoog’ Merijn Ruis: ‘Sociale verbinding is veruit het belangrijkste’

9 apr om 13:45 uurtimer6 min

Psycholoog Merijn Ruis is al sinds zijn studietijd gefascineerd door menselijk geluk. Volgens…

Lees verder »
Ben Tiggelaar: ‘Werkgevers moeten zich niet afvragen: hoe ga ik om met Millennials en Gen Z’ers? Maar: hoe speel ik in op de behoeften van medewerkers in verschillende levensfasen?’
all_inclusiveAchtergrondartikel

Gedragswetenschapper Ben Tiggelaar: ‘Stereotypen’ over generaties zijn ‘moderne astrologie’

31 mrt om 11:30 uurtimer4 min

‘De meeste studies naar generatieverschillen deugen niet.’ Dat stelt Ben Tiggelaar,…

Lees verder »
Tandarts Noemi Romero en haar team - Monique Brunt i.s.m. Laurea Socials
all_inclusiveAchtergrondartikel

Werkgeluk in de praktijk: Sleutel tot toekomstbestendige zorg

19 mrt om 11:30 uurtimer5 min
De zorg staat onder druk. De arbeidsmarkt is krap, de zorgvraag neemt toe en teams worden kleiner en diverser.…
Lees verder »
Praktijkmanager Fiona Harmsen (Foto: Bij Nader Inzien)
flash_onNieuws

Bij Nader Inzien zoekt gepensioneerde tandartsen voor Amsterdamse vestiging

3 mrt om 15:00 uurtimer4 min
De sociale tandartsenpraktijk ‘Bij Nader Inzien’ in Havelte heeft zo veel nieuwe inzichten opgeleverd, dat de…
Lees verder »
Foto: Ewald Geerdink
flash_onNieuws

Ledenmiddagen PM Netwerk: Inspiratiesessies over de zeven bronnen van werkgeluk

17 dec 2025 timer2 min
Ook in 2026 trekken we met het PraktijkmanagersNetwerk het land in voor de jaarlijkse ledenmiddagen. Net als dit…
Lees verder »
Rianne Schrijver en Marlies Schippers: ‘Alle elementen samen – vakinhoud, persoonlijke ontwikkeling, leiderschap, teamdynamiek – zorgen ervoor dat je werkgeluk creëert in een organisatie.’ (Foto: KennisConnect)
mic_external_onInterview

KennisConnect coacht teams en leiders in de zorg: ‘Alles draait bij ons om werkgeluk’

15 dec 2025 timer5 min
KennisConnect van Rianne Schrijver en Marlies Schippers – beiden apotheker én trainer – is geen gewoon…
Lees verder »