Blog: Een goed begin is het halve werk

woensdag 6 mei 2015
timer 2 min
Herkent u dit? Vertrekkende medewerkers worden overladen met cadeaus, persoonlijke kaartjes en een groots afscheidsdiner. Kosten nog moeite worden gespaard. Maar de nieuwe medewerker die op maandag de praktijk binnenwandelt, moet zichzelf melden bij de balie en wordt op een wachtkamerstoel geparkeerd met de boodschap dat de praktijkhouder of -manager er zo aankomt… Dat moet toch anders kunnen?

Het is goed te begrijpen dat een collega waar soms jaren mee is samengewerkt uitvoerig wordt bedankt voor haar inzet. Jullie hebben veel mooie ervaringen met elkaar gedeeld en een waardevolle relatie met elkaar opgebouwd. Jullie dragen elkaar een warm hart toe en daar hoort een gepast afscheid bij. Natuurlijk!

 

Maar die nieuwe medewerker die op maandag binnenkomt, is degene waar u de toekomst mee in zult gaan. Degene waar u op kunt gaan bouwen, waar u van kunt leren en mee gaat lachen. Dit talent dat u heeft aangenomen, heeft besloten om in uw praktijk te willen werken. Tegelijkertijd heeft zij ook ú uitgekozen. Ook dát is reden voor een feestje!

 

Zorg ervoor dat het bouwen van nieuwe herinneringen direct goed van start gaat. Investeer in een warm welkom en zorg dat de nieuwe medewerker zich direct thuis voelt. Een eerste klap is een daalder waard! Ontvang haar dus zelf met een mooie bos bloemen en plan tijd in om kennis te laten maken met het team. Leidt haar rond, betrek haar bij de lunch en vraag haar regelmatig hoe het gaat. Wie weet kunnen jullie zelfs aan het eind van de dag met het hele team uit eten. Een welkomstdiner om alvast te vieren dat jullie mooie herinneringen met elkaar op gaan bouwen. Een goed begin is het halve werk!

 

Marloes den Heijer – Teambuilder voor (tandarts)praktijken en auteur van het boek Passie in Praktijk – Lessen van ondernemende tandartsen. www.passieinpraktijk.nl

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Blog: Een goed begin is het halve werk

Lees verder - met dit thema

Op het gebied van cao-ontwikkelingen signaleert Eva Izeboud, HR-manager en adviseur bij Visser & Visser, een trend richting zekerheid, vaste arbeidsovereenkomsten en minder structurele flexibiliteit. (Foto: Eva Izeboud)
all_inclusiveAchtergrondartikel

Webinar ‘HR-actualiteiten’: Overzicht, grip en praktische handvatten voor praktijkmanagers

1 dec om 16:30 uurtimer5 min
Het PraktijkmanagersNetwerk organiseerde op 25 november een webinar over ‘HR-actualiteiten en teamontwikkeling in…
Lees verder »

Adem in, adem uit: zo geef je stress minder grip op je werkdag

25 nov om 09:00 uurtimer4 min

Een werkdag kan soms voelen als een sprint die onverwacht verandert in een marathon. Je start fris, maar…

Lees verder »
Aantal vrouwen met voltijdbaan groeit spectaculair: stijging van 33 procent in tien jaar
flash_onNieuws

‘Beeld dat vrouwen alleen in deeltijd willen werken is achterhaald’

12 nov om 11:45 uurtimer3 min

Het aantal Nederlanders met een voltijdbaan is de afgelopen tien jaar met bijna vijftien…

Lees verder »

Edin presenteert de ABC-Management formule. Dé routekaart voor jouw groei als praktijkmanager

10 sep om 10:00 uurtimer4 min

Als praktijkmanager ben je continu in beweging. Misschien ben je klaar voor meer…

Lees verder »
Victor Mion tijdens de Dag van de Praktijkmanager 2025 (Foto: Jitske Seckel)
flash_onNieuws

Training ‘One Minute Coach in drie maanden!’

26 jun om 17:30 uurtimer4 min

Helpen is goed, coachen is beter. Voor jezelf, je medewerkers en de praktijk. Maar wat is het verschil precies…

Lees verder »
Laura Bas (Foto: Jitske Seckel)
all_inclusiveAchtergrondartikel

Laura Bas over vier generaties op de werkvloer: ‘Zoek de verbinding in plaats van de verschillen’

20 jun om 10:48 uurtimer4 min

Generatie Z-expert Laura Bas gaf tijdens de Dag van de Praktijkmanager op 12 juni een inspirerende keynote over…

Lees verder »
Nora Ennahachi - eigen foto
all_inclusiveAchtergrondartikel

Nora Ennahachi bij de PM Dag: ‘Begin bij authentiek leiderschap, ontwikkel je en maak je onmisbaar’

19 jun om 17:00 uurtimer4 min

Tijdens een boeiende masterclass deelde Nora Ennahachi, operationeel directeur van MyDent en oprichter van Dent…

Lees verder »
mic_external_onInterview

Kim Vermeulen over Coöperatie Paramedie Gelderland Midden: ‘Samenwerken is geen project, maar is blijvend’

17 jun om 15:30 uurtimer5 min

Kim Vermeulen, praktijkmanager bij FysioDynamiek, is een van de drijvende krachten achter de Coöperatie…

Lees verder »