Budget e-health populair onder huisartsen

maandag 2 maart 2015
timer 2 min
Pakweg een op de drie huisartsen heeft een budget aangevraagd voor e-health; dat meldt Medisch Contact. De budgetten zijn bedoeld voor de POH-ggz die ze gebruikt bij de basis-ggz, blijkt uit een ronde langs de grote zorgverzekeraars.

Sommige huisartsen vragen het e-healthbudget voor de POH-ggz vanuit de praktijk aan, andere vanuit een zorggroep. Sommige zorgverzekeraars maken onderscheid in de tarieven naar screening, consultatie en behandeling, andere keren een bedrag uit voor dit hele pakket. Vergelijken is dus niet eenvoudig, maar de grote zorgverzekeraars zien wel dat de nieuwe post populair is en dat pakweg een op de drie huisartsen ermee werkt.

 

‘We hopen dat patiënten beter ondersteund worden, en minder vaak naar de gespecialiseerde ggz worden doorverwezen’, zegt een woordvoerder van zorgverzekeraar CZ, die schat dat 35-40 procent van de door hen gecontracteerde huisartsen gebruikmaakt van het budget. Ook Achmea verwacht dat ‘de rol van poortwachter van de huisarts naar de veranderde ggz hiermee wordt versterkt’. Van het kerngebied van Achmea heeft 31 procent van de praktijken het budget aangevraagd voor e-health, en 25 procent voor consultatie. Bij VGZ hebben achttien zorggroepen zich gemeld voor het budget, en enkele tientallen preferente huisartsen.

 

De e-health-module voor de POH-ggz is nog nieuw, dus de zorgverzekeraars verwachten voor dit jaar in ruil voor het budget vooral een rapportage over de eerste ervaringen en de gemaakte kosten. De jaren daarna willen de verzekeraars meer gaan sturen op vermindering van consulten of verwijzingen. Ook willen ze criteria opstellen voor de kwaliteit.

 

Een grote aanbieder van e-health voor de POH-ggz is Therapieland. Zij bieden onder meer zorg aan in samenwerking met telemedicine-aanbieder KSYOS. Zij becijferen dat het voordeel voor een normpraktijk (2350 patiënten) 2213 euro kan bedragen. In hun programma is de e-healthmodule een aanvulling op de consulten van de POH-ggz en de huisarts. De patiënt gaat thuis aan de slag met behulp van vragenlijsten, huiswerkopdrachten en zelfobservaties.

bron: Medisch Contact

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Budget e-health populair onder huisartsen

Lees verder - met dit thema

Nicky Hekster bij PM Dag - Foto: Ewald Geerding
all_inclusiveAchtergrondartikel

Nicky Hekster (AICoalitie4NL): ‘AI is absoluut geen wondermiddel’

11 jun om 13:00 uurtimer5 min

Personeelstekorten, vergrijzing en enorme administratieve verplichtingen zetten de zorg onder druk. Volgens…

Lees verder »

De praktijk verleent zorg, Advitronics brengt rust

1 jun om 14:45 uurtimer5 min
Hoe Advitronics digitale verandering begeleidt en praktijkmanagers helpt grip te houden op IT en telefonie.
Lees verder »

De Operator: het regiecentrum van jouw werkdag

15 mei om 14:38 uurtimer3 min

Met de Operator van Vcare start je jouw werkdag met overzicht en controle. Deze webbased…

Lees verder »
Nicky Hekster: ‘Ik kan me voorstellen dat de praktijkmanager samen met de praktijkhouder de aanjager en kartrekker is voor de toepassing van AI binnen die praktijk.’ (foto: TIAS School for Business and Society)
mic_external_onInterview

Nicky Hekster: 'Praktijkmanager en praktijkhouder zijn aanjager bij de toepassing van AI'

15 mei om 13:15 uurtimer5 min

Nicky Hekster, hoogleraar business analytics en artificial intelligence, geeft tijdens de Dag…

Lees verder »

'Dankzij DentalRules hebben we de planning op orde, een betere omzet en meer overzicht'

4 mrt om 14:00 uurtimer4 min
Margit Lawant, tandarts en praktijkeigenaar in Eelderwolde, vertelt hoe haar praktijk sinds 2010 is uitgegroeid…
Lees verder »

De kracht van beeld: Waarom Video Connect onmisbaar is in jouw praktijkvoering

4 mrt om 12:30 uurtimer4 min
In de zorg telt elke seconde en elke waarneming. Toch proberen we aan de telefoon vaak een medische situatie in te…
Lees verder »

Hadoks, Juvoly en Vcare werken samen aan nieuwe AI-triagetool

2 mrt om 11:00 uurtimer5 min
Huisartsenorganisatie Hadoks, Juvoly, startup in healthtech, en Vcare, leverancier van zorgcommunicatie, bundelen…
Lees verder »

Praktijkmanagement software: kostenpost of waardedrijver?

12 feb om 15:16 uurtimer5 min
In tandarts- en orthodontiepraktijken draait alles om het leveren van hoogwaardige mondzorg. Achter de schermen is…
Lees verder »