Campagne ‘De zorg is veilig’: patiënt moet niet wachten met arts bezoeken

maandag 11 mei 2020
timer 2 min
De reguliere zorg is weer gestart, maar artsen merken dat mensen met gezondheidsklachten in de coronacrisis langer wachten of niet naar een arts gaan. Daarom starten beroepsorganisaties FMS, NHG en LHV een campagne om aan te tonen dat de zorg veilig is. De Nederlandse Internisten Vereniging (NIV) ontwikkelde hiervoor een korte voorlichtingsvideo. De video meldt ook dat de zorg anders kan verlopen.

Huisartsenpraktijken en ziekenhuizen nemen uitgebreide maatregelen om te voorkomen dat mensen besmet raken met het coronavirus. Toch zijn mensen terughoudend als het aankomt op een bezoek aan de praktijk of het ziekenhuis. Artsen denken dat die terughoudendheid van mensen ligt aan de angst voor besmetting of dat artsen het al ontzettend druk hebben. ‘Het is belangrijk dat wanneer mensen klachten hebben, ze snel contact opnemen met hun (huis)arts’, stelt Peter Paul van Benthem, kno-arts en voorzitter Federatie Medisch Specialisten (FMS). ‘We moeten voorkomen dat mensen onnodig schade oplopen door niet te komen of zorg uit te stellen.’

 

Andere manier van zorg

De voorlichtingsvideo bereidt patiënten er ook op voor dat de zorg soms op een andere manier kan verlopen. ‘De zorg vindt zoveel mogelijk doorgang, maar vaak gebeurt dat wel op een andere manier, telefonisch of via een videoconsult’, vertelt Robin Peeters, voorzitter Nederlandse Internisten Vereniging en initiatiefnemer van de video. ‘Enerzijds zijn we blij dat patiënten niet zomaar de praktijk binnenlopen’, zegt Patrick Jansen, huisarts en hoofdredacteur Thuisarts.nl. ‘Anderzijds is ook de drempel om te bellen of e-consult te starten blijkbaar hoger geworden. Het is goed dat hier aandacht voor is, zodat mensen weten dat hun klachten nog altijd in ‘veilige handen’ zijn.’

 

De video:

 

Bron: FMS, Video: De zorg is veilig

Foto: Shutterstock

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Campagne ‘De zorg is veilig’: patiënt moet niet wachten met arts bezoeken

Lees verder - met dit thema

'Dankzij DentalRules hebben we de planning op orde, een betere omzet en meer overzicht'

4 mrt om 14:00 uurtimer4 min
Margit Lawant, tandarts en praktijkeigenaar in Eelderwolde, vertelt hoe haar praktijk sinds 2010 is uitgegroeid…
Lees verder »
Praktijkmanager Fiona Harmsen (Foto: Bij Nader Inzien)
flash_onNieuws

Bij Nader Inzien zoekt gepensioneerde tandartsen voor Amsterdamse vestiging

3 mrt om 15:00 uurtimer4 min
De sociale tandartsenpraktijk ‘Bij Nader Inzien’ in Havelte heeft zo veel nieuwe inzichten opgeleverd, dat de…
Lees verder »
Maaike van der Mee (Dutch Dental Academy)
mic_external_onInterview

Maaike van der Mee als minister van VWS: ‘Het ontbreekt regelmatig aan goed werkgeverschap’

5 feb om 12:00 uurtimer5 min
Als Maaike van der Mee minister van Volksgezondheid, Welzijn en Sport (VWS) wordt, dan zou ze in elk geval een…
Lees verder »
Charlotte van den Wall Bake tijdens de Dag van de Praktijkmanager 2025. Foto: Jitske Seckel
mic_external_onInterview

Charlotte van den Wall Bake als minister van VWS: ‘Ik zou van werkgeluk een topprioriteit maken’

15 jan om 15:45 uurtimer4 min

Charlotte van den Wall Bake is coach, trainer en spreker en begeleidt al ruim twintig jaar zorgprofessionals.…

Lees verder »
Nora Ennahachi: 'Er is in de mondzorg een tekort aan empathisch leiderschap.' (Fotografie: MyDent/Dent Management)
mic_external_onInterview

Nora Ennahachi (MyDent) als minister van VWS: ‘Ik zou bewust naast zorgverleners en burgers gaan staan’

14 jan om 10:30 uurtimer5 min

Nora Ennahachi, operationeel directeur van MyDent, een grote tandartspraktijk in Utrecht en…

Lees verder »
Praktijkmanager Fiona Harmsen (Foto: Bij Nader Inzien)
mic_external_onInterview

Praktijkmanager Fiona Harmsen als minister van VWS: ‘Kies voor vrouwenemancipatie als motor van de mondzorg’

18 dec 2025 timer4 min
Wat zou u doen als u minister van Volksgezondheid, Welzijn en Sport was? Fiona Harmsen, praktijkmanager van…
Lees verder »
Foto: Ewald Geerdink
flash_onNieuws

Ledenmiddagen PM Netwerk: Inspiratiesessies over de zeven bronnen van werkgeluk

17 dec 2025 timer2 min
Ook in 2026 trekken we met het PraktijkmanagersNetwerk het land in voor de jaarlijkse ledenmiddagen. Net als dit…
Lees verder »
Rianne Schrijver en Marlies Schippers: ‘Alle elementen samen – vakinhoud, persoonlijke ontwikkeling, leiderschap, teamdynamiek – zorgen ervoor dat je werkgeluk creëert in een organisatie.’ (Foto: KennisConnect)
mic_external_onInterview

KennisConnect coacht teams en leiders in de zorg: ‘Alles draait bij ons om werkgeluk’

15 dec 2025 timer5 min
KennisConnect van Rianne Schrijver en Marlies Schippers – beiden apotheker én trainer – is geen gewoon…
Lees verder »