DigitaleDermatoloog wint Medical Bootcamp

woensdag 18 februari 2015
timer 2 min
De medische start-up DigitaleDermatoloog.nl heeft een startkapitaal van € 10.000 gewonnen in de Medical Bootcamp die op 14 februari 2015 werd georganiseerd door ABN AMRO. Bedenker en nu dus ook start-up ondernemer is dermatoloog Harm Mertens.

De DigitaleDermatoloog  is een online service waarbij een  patiënt met een huidprobleem  via de website een vraag kan stellen en een foto van het probleem kan uploaden. Binnen 24 uur krijgt hij advies van een dermatoloog. Als hij wordt doorverwezen naar een huisarts of dermatoloog, hoeft hij niets te betalen.  Kan hij  het probleem zelf oplossen met het advies, dan kost het consult € 30.

 

Volle wachtkamers tegengaan

Hemsen wil met de DigitaleDermatoloog voorkomen dat mensen onnodig een bezoek brengen aan een arts. Volgens hem kan hij dertig procent van de mensen helpen via de DigitaleDermatoloog. Zo wordt zijn wachtkamer een stuk leger en hoeven mensen minder lang te wachten. Bovendien hebben mensen nu een plek waar ze antwoorden op hun vragen kunnen vinden en niet te lang in onzekerheid hoeven te verkeren. De jury was enthousiast: “Dit zou verzekerde zorg moeten zijn”.

 

One Day Clinic

Naast het winnende bedrag krijgt Hermsen ook begeleiding van een ondernemerscoach van ABN AMRO. Dat krijgen ook Danielle Moedoe en Amit Atwall, beiden basisarts en werkzaam in de GGZ, die een One Day Clinic willen starten. De One Day Clinic  biedt een soa-screening aan. Anoniem, laagdrempelig en met binnen 24 uur een persoonlijk advies per sms.

 

Stimuleren van ondernemerschap

ABN AMRO wil door de organisatie van het Medical Bootcamp het ondernemerschap van medici stimuleren. Medische start-ups konden zich aanmelden en de beste vier mochten een pitch doen voor een publiek van 500 collega’s tijdens  het ABN AMRO Tennistoernooi. In de jury zaten Lucien Engelen, directeur van het REshape Center for Innovation van het Radboud UMC, Jeroen Tas, CEO Philps Healthcare, en  Bjorn Reinacher, oprichter en directeur van Yesculaap en huisarts. 

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
DigitaleDermatoloog wint Medical Bootcamp

Lees verder - met dit thema

'Dankzij DentalRules hebben we de planning op orde, een betere omzet en meer overzicht'

4 mrt om 14:00 uurtimer4 min
Margit Lawant, tandarts en praktijkeigenaar in Eelderwolde, vertelt hoe haar praktijk sinds 2010 is uitgegroeid…
Lees verder »

De kracht van beeld: Waarom Video Connect onmisbaar is in jouw praktijkvoering

4 mrt om 12:30 uurtimer4 min
In de zorg telt elke seconde en elke waarneming. Toch proberen we aan de telefoon vaak een medische situatie in te…
Lees verder »

Hadoks, Juvoly en Vcare werken samen aan nieuwe AI-triagetool

2 mrt om 11:00 uurtimer5 min
Huisartsenorganisatie Hadoks, Juvoly, startup in healthtech, en Vcare, leverancier van zorgcommunicatie, bundelen…
Lees verder »

Praktijkmanagement software: kostenpost of waardedrijver?

12 feb om 15:16 uurtimer5 min
In tandarts- en orthodontiepraktijken draait alles om het leveren van hoogwaardige mondzorg. Achter de schermen is…
Lees verder »

Vcare en Juvoly slaan handen ineen: ‘Slimme spraakherkenning die naadloos aansluit op de workflow in de praktijk’

18 dec 2025 timer4 min
In de huisartsenzorg blijft de druk oplopen. Het aantal telefoontjes stijgt, terwijl personeel schaars blijft.…
Lees verder »

Calculus: eerste aanspreekpunt voor bedrijfsvoering in de huisartsenpraktijk

16 dec 2025 timer5 min
De moderne huisartsenpraktijk is uitgegroeid tot een organisatie met artsen, divers personeel, regionale…
Lees verder »

Breng natuurbeleving in je praktijk met Natuurscherm.com

12 dec 2025 timer3 min
Patiënten zitten of liggen vaak langere tijd in uw praktijk — momenten waarop spanning en zenuwen gemakkelijk de…
Lees verder »
De ‘online’ huisartsen  van ‘Huisarts in Beeld’ zijn voor Huisartsenpraktijk Hooge Platen aanvullend bij een te krappe bezetting. (Foto: Shutterstock)
all_inclusiveAchtergrondartikel

‘Huisarts in Beeld’ bij Hooge Platen in Breskens: ‘Uitkomst in nijpende situaties’

8 dec 2025 timer4 min
De huisartsenzorg in Zeeland, en Zeeuws-Vlaanderen in het bijzonder, kampt zoals bekend met een groot tekort aan…
Lees verder »