"eHealth? Gewoon doen"

donderdag 6 augustus 2015
timer 1 min
eHealth is de laatste jaren een groeiende vorm van zorgverlening. Maar hoe ga je hier als huisarts mee om? En, zijn de baten wel hoger dan de kosten? Een aantal huisartsen en praktijkondersteuners zijn helder in hun stelling: "Je moet gewoon beginnen."

Een aantal huisartsen en praktijkondersteuners die veelvuldig gebruik maken van eHealth, delen hun ervaring in een whitepaper van Nictiz. 

 

"Een onterechte vrees is dat eHealth afbreuk zou doen aan de kwaliteit van de patiëntenzorg," zo staat geschreven. "Bij goede integratie blijft de kwaliteit behouden en neemt de service naar patiënten toe." 


Eugen Zuiderwijk, huisarts en manager in gezondheidscentrum Maarssenbroek,onderschrijft dit: "Het is belangrijk om aandacht te besteden aan integratie in de patiëntenzorg: op welke wijze maak je eHealth een onderdeel van de reguliere zorgverlening. Onze drijfveer was steeds goede patiëntenzorg te bieden en daarin te verbeteren. eHealth is voor ons daarin een belangrijke drager, omdat we daarmee het patiëntenperspectief in de zorg kunnen versterken."


Lees meer over de ervaringen met verschillende soorten eHealth in deze whitepaper.

bron: Nictiz

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
"eHealth? Gewoon doen"

Lees verder - met dit thema

Nicky Hekster bij PM Dag - Foto: Ewald Geerding
all_inclusiveAchtergrondartikel

Nicky Hekster (AICoalitie4NL): ‘AI is absoluut geen wondermiddel’

11 jun om 13:00 uurtimer5 min

Personeelstekorten, vergrijzing en enorme administratieve verplichtingen zetten de zorg onder druk. Volgens…

Lees verder »

De praktijk verleent zorg, Advitronics brengt rust

1 jun om 14:45 uurtimer5 min
Hoe Advitronics digitale verandering begeleidt en praktijkmanagers helpt grip te houden op IT en telefonie.
Lees verder »

De Operator: het regiecentrum van jouw werkdag

15 mei om 14:38 uurtimer3 min

Met de Operator van Vcare start je jouw werkdag met overzicht en controle. Deze webbased…

Lees verder »
Nicky Hekster: ‘Ik kan me voorstellen dat de praktijkmanager samen met de praktijkhouder de aanjager en kartrekker is voor de toepassing van AI binnen die praktijk.’ (foto: TIAS School for Business and Society)
mic_external_onInterview

Nicky Hekster: 'Praktijkmanager en praktijkhouder zijn aanjager bij de toepassing van AI'

15 mei om 13:15 uurtimer5 min

Nicky Hekster, hoogleraar business analytics en artificial intelligence, geeft tijdens de Dag…

Lees verder »

'Dankzij DentalRules hebben we de planning op orde, een betere omzet en meer overzicht'

4 mrt om 14:00 uurtimer4 min
Margit Lawant, tandarts en praktijkeigenaar in Eelderwolde, vertelt hoe haar praktijk sinds 2010 is uitgegroeid…
Lees verder »

De kracht van beeld: Waarom Video Connect onmisbaar is in jouw praktijkvoering

4 mrt om 12:30 uurtimer4 min
In de zorg telt elke seconde en elke waarneming. Toch proberen we aan de telefoon vaak een medische situatie in te…
Lees verder »

Hadoks, Juvoly en Vcare werken samen aan nieuwe AI-triagetool

2 mrt om 11:00 uurtimer5 min
Huisartsenorganisatie Hadoks, Juvoly, startup in healthtech, en Vcare, leverancier van zorgcommunicatie, bundelen…
Lees verder »

Praktijkmanagement software: kostenpost of waardedrijver?

12 feb om 15:16 uurtimer5 min
In tandarts- en orthodontiepraktijken draait alles om het leveren van hoogwaardige mondzorg. Achter de schermen is…
Lees verder »