'Internet der dingen wordt komende jaren steeds groter in de zorg'

dinsdag 7 maart 2017
timer 2 min
87 procent van de zorgaanbieders wereldwijd denkt de komende twee jaar innovaties te implementeren die zijn ontleend aan het Internet of Things (IoT). Veiligheid vormt hierbij het grootste hoofdbreken.

Dat komt naar voren uit een onderzoek van Hewlett Packard-dochter Aruba Networks, zo meldt Skipr.

 

Momenteel heeft circa 60 procent van de zorgorganisaties op wat voor manier dan ook IoT-technologie ingevoerd in de eigen organisatie. Daarmee is de zorg de op twee na grootste bedrijfstak als het gaat om de toepassing van IoT. De ruggengraat van IoT of internet der dingen bestaat uit alledaagse voorwerpen die verbonden zijn via digitale netwerken en zo allerhande gegevens kunnen uitwisselen. De belangrijkste fysieke dragers van het IoT zijn momenteel smartphones, wearables en sensoren. 


In de zorg zegt 64 procent van de gebruikers het internet der dingen vooral te gebruiken voor de monitoring van patiënten, de energievoorziening (56 procent) en ter ondersteuning van beeldvormende apparatuur (33 procent).


Innovatie

Tachtig procent van de gebruikers van IoT zegt dat invoering innovatie binnen de organisatie heeft versneld. Bijna driekwart (73 procent) heeft daarnaast kosten weten te besparen. 57 Procent van de gebruikers denkt dat IoT de productiviteit van werknemers zal vergroten, 36 procent voorziet de opkomst van nieuwe business-modellen en 27 procent denkt dat IoT de samenwerking met collega’s en patiënten zal verbeteren.

bron: Skipr

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
'Internet der dingen wordt komende jaren steeds groter in de zorg'

Lees verder - met dit thema

Huisarts in Beeld: digitale hulplijn voor huisartsenpraktijken

27 nov om 12:30 uurtimer5 min

Vooral in landelijke regio’s staan veel huisartsenpraktijken onder druk. Baukje Hogeboom,…

Lees verder »

DentalRules Gebruikerscongres 2025: Samenwerking en innovatie gaan hand in hand

16 okt om 12:17 uurtimer5 min

Op donderdag 25 september kleurde het Olympisch Stadion in Amsterdam goud. Tijdens het…

Lees verder »

Huisartsenorganisatie Medi-Mere pioniert succesvol met Juvoly-AI in telefonische triage

4 sep om 15:00 uurtimer5 min
Huisartsenorganisatie Medi-Mere is de eerste die de slimme spraakherkenningstechnologie van Juvoly integreert in…
Lees verder »

DentalRules Gebruikerscongres 2025: Een dag vol inspiratie in het Olympisch Stadion

4 sep om 14:30 uurtimer3 min

Heeft u zin in een dag vol inspiratie, praktische inzichten en waardevolle ontmoetingen?…

Lees verder »

Cobbler Cloud: een veilig en onafhankelijk alternatief voor grote cloudaanbieders

28 aug om 09:00 uurtimer5 min
De cloud is niet meer weg te denken uit de zorg, maar waar staan gevoelige patiëntgegevens eigenlijk? En hoe…
Lees verder »

De digitale voordeur: zo maak je zorg toegankelijker en efficiënter

10 jul om 15:00 uurtimer4 min

Patiënten verwachten duidelijkheid. Zoveel mogelijk gemak en snelheid. Toch blijft de…

Lees verder »

Ksyos helpt de laag complexe zorg buiten het ziekenhuis te organiseren

4 jun om 15:30 uurtimer4 min

Recent is voormalig internist-infectioloog Joop Arends als medisch directeur gestart bij Ksyos. Hij blikt terug…

Lees verder »
flash_onNieuws

MO Plek is vanaf nu Mijn PM!

11 mrt om 10:01 uur

Leden van het PraktijkmanagersNetwerk kunnen al jaren gebruik maken van de netwerktool MO Plek. Hierin vind je…

Lees verder »