Medewerkers Bernhoven participeren financieel in het ziekenhuis

woensdag 5 september 2018
timer 3 min
Bij Bernhoven is het nu mogelijk dat alle medewerkers financieel participeren in het ziekenhuis. Zij ontvangen een gratificatie in de vorm van een obligatielening en kunnen ook zelf obligaties aankopen.

Naast de medisch specialisten zijn hierdoor alle medewerkers indirect ‘mede’-eigenaar van Bernhoven. Deze vorm van loondienst met financiële participatie is uniek in Nederland. "Het past bij de koers die Bernhoven heeft ingezet en de overtuiging dat eigenaarschap van Bernhoven de binding en betrokkenheid van medewerkers vergroot en verduurzaamd", meldt het ziekenhuis op de website.

Met de gratificatie wil Bernhoven haar medewerkers bedanken voor hun inzet in de afgelopen jaren. "Zij hebben sinds 2013 een enorme transformatie gerealiseerd waardoor Bernhoven op de toekomst is voorbereid; een eigentijds toekomstbestendig ziekenhuis dat zinnige zorg verleent. Vanuit het concept ‘dokter in de lead’ dat hoort bij de ingezette koers, was er al financiële participatie door medisch specialisten. Door de gratificatie in de vorm van een obligatie te schenken is dit nu voor alle medewerkers mogelijk. Hiermee lost de directie een belofte aan het personeel in. Het past bovendien bij de sterke betrokkenheid van alle medewerkers bij Bernhoven."

 

Betrokkenen uit de regio

Alle medewerkers ontvangen tot en met 2022 elk jaar het recht op een converteerbare obligatie van 100 euro. Naast de uitgifte van de gratificatie in obligaties is het ook mogelijk voor medewerkers en medisch specialisten om zelf obligaties aan te kopen vanaf 500 euro per obligatie. Jaarlijks keert Bernhoven 4% rente uit aan de participanten. In 2019 is het ook voor betrokkenen uit de regio die willen participeren mogelijk om een aandeel (nu nog in de vorm van een obligatie) te kopen.

 

Bernhoven had het liefst meteen aandelen uitgegeven. Echter staat de wetgever ziekenhuizen (nog) niet toe winst uit te keren. Daarom is er gekozen voor een obligatielening met het recht om obligaties om te zetten, oftewel te converteren, naar aandelen, zodra de wet is aangepast. Als de wetswijziging niet binnen 10 jaar plaatsvindt, lost de lening af en krijgen deelnemers de hoofdsom uitbetaald. In de tussentijd wordt jaarlijks rente betaald. Als conversie wel plaatsvindt zal het aandeel (afhankelijk van de winst) dividend uitkeren. Eén en ander wordt vormgegeven met behulp van het PlatformAndersFinancieren. Dit platform stelt kleine beleggers in staat om in maatschappelijk relevante projecten te investeren.

Meer info en de meestgestelde vragen staan op de website van Bernhoven. 

Bron: Bernhoven Ziekenhuis

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Medewerkers Bernhoven participeren financieel in het ziekenhuis

Lees verder - met dit thema

Op het gebied van cao-ontwikkelingen signaleert Eva Izeboud, HR-manager en adviseur bij Visser & Visser, een trend richting zekerheid, vaste arbeidsovereenkomsten en minder structurele flexibiliteit. (Foto: Eva Izeboud)
all_inclusiveAchtergrondartikel

Webinar ‘HR-actualiteiten’: Overzicht, grip en praktische handvatten voor praktijkmanagers

1 dec om 16:30 uurtimer5 min
Het PraktijkmanagersNetwerk organiseerde op 25 november een webinar over ‘HR-actualiteiten en teamontwikkeling in…
Lees verder »

Adem in, adem uit: zo geef je stress minder grip op je werkdag

25 nov om 09:00 uurtimer4 min

Een werkdag kan soms voelen als een sprint die onverwacht verandert in een marathon. Je start fris, maar…

Lees verder »
Aantal vrouwen met voltijdbaan groeit spectaculair: stijging van 33 procent in tien jaar
flash_onNieuws

‘Beeld dat vrouwen alleen in deeltijd willen werken is achterhaald’

12 nov om 11:45 uurtimer3 min

Het aantal Nederlanders met een voltijdbaan is de afgelopen tien jaar met bijna vijftien…

Lees verder »
De ledenraad ziet financiële risico's in een cao: daling van de tarieven, financiële gevolgen van handhaving op schijnzelfstandigheid versus mogelijke loonstijgingen. (Foto: Shutterstock)
flash_onNieuws

KNMT: 'Tijd niet rijp voor onderhandelingen over cao'

5 nov om 15:00 uurtimer3 min

De ledenraad van de KNMT heeft het bestuur gevraagd duidelijkheid te verschaffen over de cao…

Lees verder »

Edin presenteert de ABC-Management formule. Dé routekaart voor jouw groei als praktijkmanager

10 sep om 10:00 uurtimer4 min

Als praktijkmanager ben je continu in beweging. Misschien ben je klaar voor meer…

Lees verder »
Victor Mion tijdens de Dag van de Praktijkmanager 2025 (Foto: Jitske Seckel)
flash_onNieuws

Training ‘One Minute Coach in drie maanden!’

26 jun om 17:30 uurtimer4 min

Helpen is goed, coachen is beter. Voor jezelf, je medewerkers en de praktijk. Maar wat is het verschil precies…

Lees verder »
Laura Bas (Foto: Jitske Seckel)
all_inclusiveAchtergrondartikel

Laura Bas over vier generaties op de werkvloer: ‘Zoek de verbinding in plaats van de verschillen’

20 jun om 10:48 uurtimer4 min

Generatie Z-expert Laura Bas gaf tijdens de Dag van de Praktijkmanager op 12 juni een inspirerende keynote over…

Lees verder »
Nora Ennahachi - eigen foto
all_inclusiveAchtergrondartikel

Nora Ennahachi bij de PM Dag: ‘Begin bij authentiek leiderschap, ontwikkel je en maak je onmisbaar’

19 jun om 17:00 uurtimer4 min

Tijdens een boeiende masterclass deelde Nora Ennahachi, operationeel directeur van MyDent en oprichter van Dent…

Lees verder »