Menzis sluit tweejarig contract met huisartsen

dinsdag 11 april 2017
timer 1 min
Zorgverzekeraar Menzis heeft met regionale vertegenwoordigers van huisartsenorganisaties overeenstemming bereikt over de huisartsenzorg in 2018 en 2019. Er zijn afspraken gemaakt over beschikbare en benodigde capaciteit in huisartsenpraktijken, kwaliteit, beperking van administratieve lasten en toename van kostenbewustzijn.

Het tweejarig contract moet "rust en continuïteit" geven, laat Menzis weten.

 

Ten opzichte van de huidige afspraken kent het contract voor 2018 en 2019 een aantal wijzigingen. Zo zijn over de wijze van indexeren van tarieven afspraken gemaakt. Dat geldt ook voor het doelmatig voorschrijven van geneesmiddelen. Dit sluit nu beter aan bij de werkwijze van huisartsen, stelt Menzis.

 

POH-S

Verder krijgt de zorg aan kwetsbare ouderen de komende jaren extra aandacht. De extra ondersteuning van huisartsen door praktijkondersteuners somatiek (POH-S) wordt gecontinueerd.


Naast het contract hebben Menzis en de huisartsenorganisaties afgesproken te werken aan een convenant voor de komende vijf jaar. Dit convenant moet gaan over de zorginhoudelijke richting die betrokkenen samen uit willen gaan en over de stappen om dit mogelijk te maken.

 

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Menzis sluit tweejarig contract met huisartsen

Lees verder - met dit thema

Charlotte van den Wall Bake tijdens de Dag van de Praktijkmanager 2025. Foto: Jitske Seckel
mic_external_onInterview

Charlotte van den Wall Bake als minister van VWS: ‘Ik zou van werkgeluk een topprioriteit maken’

15 jan om 15:45 uurtimer4 min

Charlotte van den Wall Bake is coach, trainer en spreker en begeleidt al ruim twintig jaar zorgprofessionals.…

Lees verder »
Nora Ennahachi: 'Er is in de mondzorg een tekort aan empathisch leiderschap.' (Fotografie: MyDent/Dent Management)
mic_external_onInterview

Nora Ennahachi (MyDent) als minister van VWS: ‘Ik zou bewust naast zorgverleners en burgers gaan staan’

14 jan om 10:30 uurtimer5 min

Nora Ennahachi, operationeel directeur van MyDent, een grote tandartspraktijk in Utrecht en…

Lees verder »
Praktijkmanager Fiona Harmsen (Foto: Bij Nader Inzien)
mic_external_onInterview

Praktijkmanager Fiona Harmsen als minister van VWS: ‘Kies voor vrouwenemancipatie als motor van de mondzorg’

18 dec 2025 timer4 min
Wat zou u doen als u minister van Volksgezondheid, Welzijn en Sport was? Fiona Harmsen, praktijkmanager van…
Lees verder »

Calculus: eerste aanspreekpunt voor bedrijfsvoering in de huisartsenpraktijk

16 dec 2025 timer5 min
De moderne huisartsenpraktijk is uitgegroeid tot een organisatie met artsen, divers personeel, regionale…
Lees verder »
De ledenraad ziet financiële risico's in een cao: daling van de tarieven, financiële gevolgen van handhaving op schijnzelfstandigheid versus mogelijke loonstijgingen. (Foto: Shutterstock)
flash_onNieuws

KNMT: 'Tijd niet rijp voor onderhandelingen over cao'

5 nov 2025 timer3 min

De ledenraad van de KNMT heeft het bestuur gevraagd duidelijkheid te verschaffen over de cao…

Lees verder »
flash_onNieuws

Rapport Rekenkamer: Huisartsentekort bestaat echt en groeit alleen maar

3 apr 2025

Uit het rapport 'Focus op huisartsentekort' van de Algemene Rekenkamer blijkt dat een op de twintig…

Lees verder »

Dentiva Radar: zzp of loondienst?

26 mrt 2025 timer4 min

Dentiva hield een enquête onder zorgprofessionals over de gevolgen van het nieuwe zzp-regime. Aan het onderzoek…

Lees verder »
person_outlineBlog

Nieuwe pensioenwet (deel 2): De basis van het Nederlandse pensioenstelsel

27 jan 2025 timer4 min

In deze blog zullen we enkele belangrijke pijlers van ons pensioenstelsel onder de loep nemen. Door inzicht te…

Lees verder »