Regeling controle en administratie zorgverzekeraars vernieuwd

woensdag 23 december 2015
timer 1 min
Per 1 januari 2016 is een nieuwe regeling van kracht met betrekking tot de controles en administratie van zorgverzekeraars.

In de nieuwe regeling van de NZa, de 'Nadere regel controle en administratie zorgverzekeraars', is een aantal kleine aanpassingen gedaan ten opzichte van de huidige regeling. De nieuwe regeling bevat onder meer een nadere uitwerking van een aantal begrippen in het kader van het recht op controle door zorgverzekeraars, waaronder de term 'gepast gebruik'. Ook is nu opgenomen wat men onder 'signaal' verstaat in het kader van mogelijke onrechtmatigheden en/of fraude. 


Een helder begrippenkader kan bijdragen aan een constructiever controleproces, zowel voor de zorgverzekeraars als voor zorgaanbieders. De KNMT liet dan ook weten dat dit een positieve toevoeging aan de nieuwe regeling is. De vereniging blijft controles door zorgverzekeraars op de voet volgen.

 

Lees de Nadere regel controle en administratie zorgverzekeraars

bron: KNMT

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Regeling controle en administratie zorgverzekeraars vernieuwd

Lees verder - met dit thema

Charlotte van den Wall Bake tijdens de Dag van de Praktijkmanager 2025. Foto: Jitske Seckel
mic_external_onInterview

Charlotte van den Wall Bake als minister van VWS: ‘Ik zou van werkgeluk een topprioriteit maken’

15 jan om 15:45 uurtimer4 min

Charlotte van den Wall Bake is coach, trainer en spreker en begeleidt al ruim twintig jaar zorgprofessionals.…

Lees verder »
Nora Ennahachi: 'Er is in de mondzorg een tekort aan empathisch leiderschap.' (Fotografie: MyDent/Dent Management)
mic_external_onInterview

Nora Ennahachi (MyDent) als minister van VWS: ‘Ik zou bewust naast zorgverleners en burgers gaan staan’

14 jan om 10:30 uurtimer5 min

Nora Ennahachi, operationeel directeur van MyDent, een grote tandartspraktijk in Utrecht en…

Lees verder »
Praktijkmanager Fiona Harmsen (Foto: Bij Nader Inzien)
mic_external_onInterview

Praktijkmanager Fiona Harmsen als minister van VWS: ‘Kies voor vrouwenemancipatie als motor van de mondzorg’

18 dec 2025 timer4 min
Wat zou u doen als u minister van Volksgezondheid, Welzijn en Sport was? Fiona Harmsen, praktijkmanager van…
Lees verder »

Calculus: eerste aanspreekpunt voor bedrijfsvoering in de huisartsenpraktijk

16 dec 2025 timer5 min
De moderne huisartsenpraktijk is uitgegroeid tot een organisatie met artsen, divers personeel, regionale…
Lees verder »
De ledenraad ziet financiële risico's in een cao: daling van de tarieven, financiële gevolgen van handhaving op schijnzelfstandigheid versus mogelijke loonstijgingen. (Foto: Shutterstock)
flash_onNieuws

KNMT: 'Tijd niet rijp voor onderhandelingen over cao'

5 nov 2025 timer3 min

De ledenraad van de KNMT heeft het bestuur gevraagd duidelijkheid te verschaffen over de cao…

Lees verder »
flash_onNieuws

Rapport Rekenkamer: Huisartsentekort bestaat echt en groeit alleen maar

3 apr 2025

Uit het rapport 'Focus op huisartsentekort' van de Algemene Rekenkamer blijkt dat een op de twintig…

Lees verder »

Dentiva Radar: zzp of loondienst?

26 mrt 2025 timer4 min

Dentiva hield een enquête onder zorgprofessionals over de gevolgen van het nieuwe zzp-regime. Aan het onderzoek…

Lees verder »
person_outlineBlog

Nieuwe pensioenwet (deel 2): De basis van het Nederlandse pensioenstelsel

27 jan 2025 timer4 min

In deze blog zullen we enkele belangrijke pijlers van ons pensioenstelsel onder de loep nemen. Door inzicht te…

Lees verder »