Twee miljoen voor virtuele leefstijlcoach gebaseerd op ‘big data’
De virtuele coach moet mensen helpen bij een gezonde leefstijl om het risico op hart- en vaatziekten te verminderen. Mensen hebben vaak moeite om te stoppen met roken of meer te gaan bewegen. Een van de oorzaken hiervoor is dat tijdige ondersteuning door een zorgverlener niet altijd beschikbaar is, aldus het persbericht over het project 'Perfect Fit'.
‘Gepersonaliseerde coach’
De nieuwe virtuele leefstijlcoach is volgens de ontwikkelaars ‘een uniek project’ dat adviezen over stoppen met roken en bewegen combineert. ‘De gepersonaliseerde en flexibele coach moet laagdrempelige ondersteuning bieden op elk gewenst moment.’ Hiervoor is geavanceerde analyse van bestaande en nieuw verzamelde gegevens nodig, zodat de onderzoekers bepalen welke adviezen het beste werken en voor wie. ‘De virtuele coach communiceert deze individuele adviezen naar personen die streven naar een gezondere leefstijl.’
‘Lange-termijnonderzoek’
De onderzoekers bekijken de beste manieren om de communicatie van virtuele gezondheidsadviezen zo goed mogelijk aan te laten sluiten bij wat iemand nodig heeft. Uit vervolgonderzoek op lange termijn moet blijken of deze benadering mensen helpt om daadwerkelijk gezonder te leven, en daarmee hart- en vaatziekten te voorkomen.
Big Data en Gezondheid
De financiering is afkomstig uit het onderzoeksprogramma ‘Big Data en Gezondheid’ van de Nederlandse Organisatie voor Wetenschappelijk Onderzoek (NWO). Perfect Fit is een van de vier publiek-private onderzoekjesprojecten in de Commit2Data ronde Big Data & Gezondheid. In totaal hebben de Topsector LSH, NWO, ZonMW, de Hartstichting en het ministerie van Volksgezondheid en Sport 6.58 miljoen euro beschikbaar gesteld voor de onderzoeksprojecten.
Bron: LUMC, Twee miljoen euro voor virtuele leefstijlcoach

Bij het thema van dit artikel betrokken organisaties
Lees verder - met dit thema
Vcare en Juvoly slaan handen ineen: ‘Slimme spraakherkenning die naadloos aansluit op de workflow in praktijk’
18 dec 2025 4 minCalculus: eerste aanspreekpunt voor bedrijfsvoering in de huisartsenpraktijk
16 dec 2025 5 minBreng natuurbeleving in je praktijk met Natuurscherm.com
12 dec 2025 3 min‘Huisarts in Beeld’ bij Hooge Platen in Breskens: ‘Uitkomst in nijpende situaties’
8 dec 2025 4 minHuisarts in Beeld: digitale hulplijn voor huisartsenpraktijken
27 nov 2025 5 minVooral in landelijke regio’s staan veel huisartsenpraktijken onder druk. Baukje Hogeboom,…
DentalRules Gebruikerscongres 2025: Samenwerking en innovatie gaan hand in hand
16 okt 2025 5 minOp donderdag 25 september kleurde het Olympisch Stadion in Amsterdam goud. Tijdens het…
Huisartsenorganisatie Medi-Mere pioniert succesvol met Juvoly-AI in telefonische triage
4 sep 2025 5 minDentalRules Gebruikerscongres 2025: Een dag vol inspiratie in het Olympisch Stadion
4 sep 2025 3 minHeeft u zin in een dag vol inspiratie, praktische inzichten en waardevolle ontmoetingen?…

Reactie toevoegen