Wilma Bronkhorst: ‘Via Dental Plek deel en lees je berichten sneller’

woensdag 11 maart 2020
timer 2 min
Mondzorgpraktijk Garderen won op 8 december 2018 tijdens Mondzorgpraktijk Anno Nu in Utrecht een jaarabonnement op Dental Plek, communicatie- en informatieplatform voor mondzorgprofessionals. Praktijkmanager Wilma Bronkhorst vertelt dat steeds meer communicatie binnen de praktijk via Dental Plek loopt.

Dental Plek is een digitaal platform dat mensen verbindt, binnen en tussen teams, afdelingen en organisaties. De applicatie is te gebruiken als een sociaal intranet, als communityplatform of als digitale werkplek voor teams.

 

Het biedt alle noodzakelijke basisfuncties: nieuwskanalen, persoonlijke profielen, themagroepen, chat, agenda, documentbeheer, een zoekmachine en de een mobiele app. Door deze veelzijdigheid verandert Dental Plek hoe mensen communiceren, samenwerken en delen.

 

Andere communicatie

Ook bij Mondzorgpraktijk Garderen is de interne communicatie met de introductie van Dental Plek flink veranderd, vertelt praktijkmanager Wilma Bronkhorst. ‘In Dental Plek hebben wij een aantal groepen aangemaakt, voor assistenten, de baliemedewerkers en bijvoorbeeld tandartsen. Zo voorkom je dat medewerkers bestookt worden met berichten, die niet voor hen van toepassing zijn.'

 

'Kyra van Bussel, onze officemanager en ik zijn de coördinatoren van Dental Plek. Wij monitoren alles en zorgen dat berichten in de juiste groep terecht komen. Wij kondigen overleggen aan en plaatsen het verslag ervan op Dental Plek. In de app zie je dan de laatste verslagen op je scherm. Verder delen onze tandartsen cursussen, interessante artikelen en nieuwe middelen met elkaar.’

 

Hoe zorgt de praktijk ervoor dat alle medewerkers gebruik maken van Dental Plek?
‘Wij nodigden vanaf de start zoveel mogelijk collega’s uit en gaven extra uitleg. Daarna deelden wij per mail mee dat wij zo min mogelijk gebruik zouden maken van onze mail en app en dat wij voornamelijk via Dental Plek zouden communiceren. Toch gebruiken wij die communicatiemiddelen nog wel, omdat patiënten en verzekeraars niet in deze tool zitten. Ook hebben wij nog persoonlijke gesprekken en overleggen. Na invoering van Dental Plek pakten een aantal collega’s dit snel op, maar waren er ook die nog moesten wennen. Wij zien dat de jongere garde makkelijker met deze verandering omgaat dan de ouderen.’

 

Dit artikel verschijnt binnenkort in zijn geheel in MedischOndernemen 1 2020 

Links:  Mondzorgpraktijk Garderen;   Guus Vreeswijk (Dental Plek): ‘Filter je informatiestroom’

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Wilma Bronkhorst: ‘Via Dental Plek deel en lees je berichten sneller’

Foto: Mondzorgpraktijk Garderen

Lees verder - met dit thema

Huisarts in Beeld: digitale hulplijn voor huisartsenpraktijken

27 nov om 12:30 uurtimer5 min

Vooral in landelijke regio’s staan veel huisartsenpraktijken onder druk. Baukje Hogeboom,…

Lees verder »

DentalRules Gebruikerscongres 2025: Samenwerking en innovatie gaan hand in hand

16 okt om 12:17 uurtimer5 min

Op donderdag 25 september kleurde het Olympisch Stadion in Amsterdam goud. Tijdens het…

Lees verder »

Huisartsenorganisatie Medi-Mere pioniert succesvol met Juvoly-AI in telefonische triage

4 sep om 15:00 uurtimer5 min
Huisartsenorganisatie Medi-Mere is de eerste die de slimme spraakherkenningstechnologie van Juvoly integreert in…
Lees verder »

DentalRules Gebruikerscongres 2025: Een dag vol inspiratie in het Olympisch Stadion

4 sep om 14:30 uurtimer3 min

Heeft u zin in een dag vol inspiratie, praktische inzichten en waardevolle ontmoetingen?…

Lees verder »

Cobbler Cloud: een veilig en onafhankelijk alternatief voor grote cloudaanbieders

28 aug om 09:00 uurtimer5 min
De cloud is niet meer weg te denken uit de zorg, maar waar staan gevoelige patiëntgegevens eigenlijk? En hoe…
Lees verder »

De digitale voordeur: zo maak je zorg toegankelijker en efficiënter

10 jul om 15:00 uurtimer4 min

Patiënten verwachten duidelijkheid. Zoveel mogelijk gemak en snelheid. Toch blijft de…

Lees verder »

Ksyos helpt de laag complexe zorg buiten het ziekenhuis te organiseren

4 jun om 15:30 uurtimer4 min

Recent is voormalig internist-infectioloog Joop Arends als medisch directeur gestart bij Ksyos. Hij blikt terug…

Lees verder »
flash_onNieuws

MO Plek is vanaf nu Mijn PM!

11 mrt om 10:01 uur

Leden van het PraktijkmanagersNetwerk kunnen al jaren gebruik maken van de netwerktool MO Plek. Hierin vind je…

Lees verder »