Recensie over het ABC van plannen, organiseren en optimaliseren

donderdag 14 maart 2019
timer 3 min
Eveline Brand recenseerde het boek ABC van plannen, organiseren en optimaliseren van Martine Vecht. 'Als praktijkmanager ben ik altijd op zoek naar handigheidjes over hoe ik productief of opgeruimd kan werken zonder veel stress en hoe ik mij persoonlijke effectiviteit kan verbeteren. Als jij dit ook hebt dan is dit een perfect boek voor jou.'

Net als ik heb je dan vast een aantal van boeken met bovenstaande onderwerpen in je kast staan. Er zijn boeken die je top vindt, maar er zijn ook boeken bij die in de praktijk tegen vallen.

 

Goed naslagwerk

Het boek ABC van plannen, organiseren en optimaliseren valt in de eerste categorie. Het is een professioneel, maar makkelijk te lezen, goed naslagwerk. Het geeft een fijn overzicht van de belangrijkste methodes, technieken, instrumenten en structuren die er tegenwoordig zijn. Je kan snel informatie opzoeken voor je jezelf of voor je team om mee te werken.

 

In het boek wordt gewerkt met de 3 begrippen: plannen, organiseren en optimaliseren die duidelijk omschreven zijn in de leeswijzer. Deze zijn verwerkt in totaal 6 subcategorieën die een symbooltje hebben. Het zijn korte samenvattingen met tips om meteen in de praktijk te brengen. Je kan dit boek lezen van  Aandachtsmanagement tot  Zigzag werken of per onderwerp of symbool zoals bijvoorbeeld prioriteiten stellen of werkprocessen. 

 

Aha momentjes

Soms heb je tijdens het lezen een ‘aha moment’ of kom je erachter dat je het onbewust al handig doet. Als voorbeeld was dit bij mij de OHIO (Only handle it once) -methode om in zo min mogelijk bewerking je mail af te handelen, onbewust had ik dit, na vele mail ergernissen, al toegepast. Voor mij kwamen er ook methodes langs waar ik meer over wil weten of die helemaal nieuw voor mij waren. Een voorbeeld hiervan is de stretchdoelen die je naast je smartdoelen gebruikt. Word je in je smartdoelen nog beperkt, de stretchdoelen nodigen je juist uit om out of the box te kunnen blijven denken. Het boek nodigt ook uit om je te verdiepen in een onderwerp wat je erg aanspreekt doordat de auteur aan het eind van een thema verwijst naar andere boeken over het onderwerp. 

 

Heerlijk boek om te lezen

Het is een heel handig en verfrissend boek. Er wordt niet alleen gekozen voor werk maar ook voor relaties of beleving. Ook wordt er geschreven in mooie zinnen zoals “belevenissen maken je gelukkiger dan goederen”.

 

Ik vond het een heerlijk boek om te lezen en wat ik zeker nog vaak zal pakken om in mijn werk te gebruiken. Als ik een thema wil gebruiken dan kan ik dit boek pakken als kleine opfrisser of om andere te adviseren.

 

Recensie geschreven door Eveline Brand,  Praktijkmanager huisarts

 

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Recensie over het ABC van plannen, organiseren en optimaliseren

Lees verder - met dit thema

Foto: Ewald Geerdink
flash_onNieuws

Ledenmiddagen PM Netwerk: Inspiratiesessies over de zeven bronnen van werkgeluk

11 dec om 15:15 uurtimer2 min
Ook in 2026 trekken we met het PraktijkmanagersNetwerk het land in voor de jaarlijkse ledenmiddagen. Net als dit…
Lees verder »
Rianne Schrijver en Marlies Schippers: ‘Alle elementen samen – vakinhoud, persoonlijke ontwikkeling, leiderschap, teamdynamiek – zorgen ervoor dat je werkgeluk creëert in een organisatie.’ (Foto: KennisConnect)
mic_external_onInterview

KennisConnect coacht teams en leiders in de zorg: ‘Alles draait bij ons om werkgeluk’

10 dec om 16:00 uurtimer5 min
KennisConnect van Rianne Schrijver en Marlies Schippers – beiden apotheker én trainer – is geen gewoon…
Lees verder »
Op het gebied van cao-ontwikkelingen signaleert Eva Izeboud, HR-manager en adviseur bij Visser & Visser, een trend richting zekerheid, vaste arbeidsovereenkomsten en minder structurele flexibiliteit. (Foto: Eva Izeboud)
all_inclusiveAchtergrondartikel

Webinar ‘HR-actualiteiten’: Overzicht, grip en praktische handvatten voor praktijkmanagers

1 dec om 16:30 uurtimer5 min
Het PraktijkmanagersNetwerk organiseerde op 25 november een webinar over ‘HR-actualiteiten en teamontwikkeling in…
Lees verder »

Adem in, adem uit: zo geef je stress minder grip op je werkdag

25 nov om 09:00 uurtimer4 min

Een werkdag kan soms voelen als een sprint die onverwacht verandert in een marathon. Je start fris, maar…

Lees verder »
Aantal vrouwen met voltijdbaan groeit spectaculair: stijging van 33 procent in tien jaar
flash_onNieuws

‘Beeld dat vrouwen alleen in deeltijd willen werken is achterhaald’

12 nov om 11:45 uurtimer3 min

Het aantal Nederlanders met een voltijdbaan is de afgelopen tien jaar met bijna vijftien…

Lees verder »

Edin presenteert de ABC-Management formule. Dé routekaart voor jouw groei als praktijkmanager

10 sep om 10:00 uurtimer4 min

Als praktijkmanager ben je continu in beweging. Misschien ben je klaar voor meer…

Lees verder »
Victor Mion tijdens de Dag van de Praktijkmanager 2025 (Foto: Jitske Seckel)
flash_onNieuws

Training ‘One Minute Coach in drie maanden!’

26 jun om 17:30 uurtimer4 min

Helpen is goed, coachen is beter. Voor jezelf, je medewerkers en de praktijk. Maar wat is het verschil precies…

Lees verder »
Laura Bas (Foto: Jitske Seckel)
all_inclusiveAchtergrondartikel

Laura Bas over vier generaties op de werkvloer: ‘Zoek de verbinding in plaats van de verschillen’

20 jun om 10:48 uurtimer4 min

Generatie Z-expert Laura Bas gaf tijdens de Dag van de Praktijkmanager op 12 juni een inspirerende keynote over…

Lees verder »