Goedgekeurde modelovereenkomsten voor fysiotherapeuten beschikbaar

donderdag 19 mei 2016
timer 2 min
Met de afschaffing van de VAR-verklaring kunnen opdrachtgever (praktijkhouder) en opdrachtnemer (de zzp’er) een overeenkomst van opdracht sluiten op basis van een goedgekeurd modelovereenkomst. Inmiddels zijn er modelovereenkomsten voor praktijkmedewerking en praktijkwaarneming voor paramedici opgesteld en goedgekeurd door de Belastingdienst.

De modelovereenkomsten zijn opgesteld door KNGF, VvAA en de partners van het Paramedisch Platform Nederland (PPN).

 

De Belastingdienst heeft de modelovereenkomsten voor praktijkmedewerking en praktijkwaarneming voor fysiotherapeuten goedgekeurd en gepubliceerd. Deze overeenkomsten zijn bedoeld om de arbeidsrelatie vast te leggen tussen opdrachtgevers en opdrachtnemers die allebei willen werken zonder dienstbetrekking. Opdrachtgevers die werken op basis van deze overeenkomsten, waarbij dus geen sprake is van dienstbetrekking, hoeven geen loonheffingen in te houden en af te dragen.

 

Implementatietermijn

Tot 1 mei 2017 geldt een implementatietermijn. De Belastingdienst geeft zzp’ers en opdrachtgevers gedurende deze periode de tijd om hun werkwijze aan te passen. Tot 1 mei 2017 helpt de Belastingdienst bij de invoering van de nieuwe werkwijze, maar de opdrachtnemer en opdrachtgever hebben wel een inspanningsverplichting. Dit betekent dat zij beide actief bezig moeten zijn om  de arbeidsrelatie zodanig vorm te geven dat er niet in loondienst wordt gewerkt, bijvoorbeeld door het aantoonbaar met elkaar in gesprek te zijn over het gebruik van een modelovereenkomst en over eventuele noodzakelijke aanpassingen in de werkwijze. Daarbij is het natuurlijk van belang dat opdrachtgever en opdrachtnemers zich niet als werkgever en werknemer ten opzichte van elkaar gedragen.

 

Bekijk hier de modelovereenkomst.

bron: KNGF

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.

Lees verder - met dit thema

Samantha Kranenburg: ‘Een ziekmelding lost de ruzie niet op.’ (Foto: Shutterstock)
flash_onNieuws

Vastgelopen verzuimtrajecten draaien vaak om problemen op het werk

29 okt om 08:00 uurtimer4 min

Vastgelopen verzuimtrajecten draaien vaak niet om de ziekte zelf, maar om onuitgesproken…

Lees verder »
(Foto: Shutterstock)
flash_onNieuws

Nieuwe Zelfstandigenwet biedt een ‘veilige haven’ onder zeven voorwaarden

27 okt om 07:00 uurtimer4 min

Zzp’ers en hun opdrachtgevers krijgen een ‘veilige haven’ van zeven voorwaarden die vooraf…

Lees verder »
Laura Bas: 'Vooral verouderde systemen springen eruit als grootste frustratie op het gebied van inefficiënt werken' (Foto: Jitske Seckel voor PraktijkmanagersNetwerk 2025)
all_inclusiveAchtergrondartikel

Generatie-goeroe Laura Bas: ‘Inefficiënt werken is grootste energievreter voor GenZ’

29 sep om 15:15 uurtimer3 min

Verouderde systemen en versnipperde informatie kosten jonge werknemers de meeste energie.…

Lees verder »

Edin Dental Academy biedt assistenten én praktijken perspectief: 'Je laat zien: als je bij ons komt werken, is dit je groeipad'

16 sep om 15:15 uurtimer5 min

Een van de grote uitdagingen in de huidige mondzorg is het boeien en binden van personeel.…

Lees verder »
De overgang van vakantie naar volle werkweken is hét moment om bewust te kiezen wat wél en niet je agenda in komt. (Foto: Shutterstock)
all_inclusiveAchtergrondartikel

‘Tijd voor jezelf’: om te ontspannen, te reflecteren, te leren en te zijn

2 sep om 11:00 uurtimer3 min

Tijd voor jezelf is geen luxe, maar een noodzakelijke investering in je mentale gezondheid en je ontwikkeling.…

Lees verder »
(Foto: Jos Luypaers)
person_outlineBlog

Is jouw praktijkteam oververhit? Wat een hittegolf leert over samenwerking en leiderschap

9 jul om 12:00 uurtimer4 min

De afgelopen periode hebben we weer kunnen ervaren wat warmte met mensen doet. Op warme dagen merk je dat je…

Lees verder »

Van regelen naar regie: krijg grip als praktijkmanager

4 jun om 15:45 uurtimer4 min

De praktijk draait, maar jouw dag loopt anders dan gepland. Je reageert op wat er tussendoor komt en schuift…

Lees verder »
Marc d'Ancona en Michel Fortman: ‘In deze tijd met oplopend verzuim hebben praktijken alle baat bij vroegtijdige signalering en preventie door stevige praktijkmanagers.’ (Foto: Ewald Geerdink)
mic_external_onInterview

Michel Fortman: ‘Verzuimpreventie vergt draagvlak bij praktijkhouder en mandaat voor praktijkmanager’

4 jun om 11:45 uurtimer5 min

Het ziekteverzuim in de zorg blijft hardnekkig hoog en verschuift steeds vaker naar langdurige uitval. Vooral…

Lees verder »