Rotterdamse eerstelijnsorganisaties fuseren

woensdag 10 januari 2018
timer 1 min
'Zonboog' is de overkoepelende naam van de gefuseerde eerstelijnsorganisaties Stichting Zorg op Noord en Stichting Boog, actief in de regio Rotterdam. De organisaties zijn per 1 januari 2018 gefuseerd.

Negen gezondheidscentra, vier apotheken, vier fysiotherapiepraktijken, een logopediepraktijk, een facilitair en een ICT-bedrijf doen mee in de nieuwe fusieorganisatie in de Rotterdamse regio. Ruim 65 duizend patiënten maken gebruik van het zorgaanbod van Zonboog.

 

Door de bundeling van kennis en kunde verwachten de gezondheidscentra stappen te kunnen zetten in de ontwikkeling en verbetering van persoonsgerichte zorg. Ook vergroot de fusie de ruimte om initiatieven te ontwikkelen, aldus Zonboog. De organisatie zet onder meer in op het verbinden van eerste lijn, tweede lijn en sociaal domein, zowel in de wijk en als in de regio. Een ander belangrijk thema voor 2018 is het versterken van de zorg voor kwetsbare ouderen.

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Rotterdamse eerstelijnsorganisaties fuseren

Lees verder - met dit thema

Edin Dental Academy biedt assistenten én praktijken perspectief: 'Je laat zien: als je bij ons komt werken, is dit je groeipad'

16 sep om 15:15 uurtimer5 min

Een van de grote uitdagingen in de huidige mondzorg is het boeien en binden van personeel.…

Lees verder »
De overgang van vakantie naar volle werkweken is hét moment om bewust te kiezen wat wél en niet je agenda in komt. (Foto: Shutterstock)
all_inclusiveAchtergrondartikel

‘Tijd voor jezelf’: om te ontspannen, te reflecteren, te leren en te zijn

2 sep om 11:00 uurtimer3 min

Tijd voor jezelf is geen luxe, maar een noodzakelijke investering in je mentale gezondheid en je ontwikkeling.…

Lees verder »
(Foto: Jos Luypaers)
person_outlineBlog

Is jouw praktijkteam oververhit? Wat een hittegolf leert over samenwerking en leiderschap

9 jul om 12:00 uurtimer4 min

De afgelopen periode hebben we weer kunnen ervaren wat warmte met mensen doet. Op warme dagen merk je dat je…

Lees verder »

Van regelen naar regie: krijg grip als praktijkmanager

4 jun om 15:45 uurtimer4 min

De praktijk draait, maar jouw dag loopt anders dan gepland. Je reageert op wat er tussendoor komt en schuift…

Lees verder »
Marc d'Ancona en Michel Fortman: ‘In deze tijd met oplopend verzuim hebben praktijken alle baat bij vroegtijdige signalering en preventie door stevige praktijkmanagers.’ (Foto: Ewald Geerdink)
mic_external_onInterview

Michel Fortman: ‘Verzuimpreventie vergt draagvlak bij praktijkhouder en mandaat voor praktijkmanager’

4 jun om 11:45 uurtimer5 min

Het ziekteverzuim in de zorg blijft hardnekkig hoog en verschuift steeds vaker naar langdurige uitval. Vooral…

Lees verder »
all_inclusiveAchtergrondartikel

19e Dag van de Praktijkmanager over werkgeluk: ‘Praktijkmanager bakt niet de hele pizza’

28 mei om 13:30 uurtimer5 min

Hoe zorg je voor meer werkgeluk in de zorgpraktijk en wat is de rol van de praktijkmanagers daarbij? Dat is de…

Lees verder »
'Een werkomgeving waarin samenwerking, waardering en ruimte voor eigen ideeën centraal staan, draagt direct bij aan duurzame inzetbaarheid én aantrekkelijk werkgeverschap.' (Foto: Shutterstock)
person_outlineBlog

Wet DBA en wet Loontransparantie - hoe kan deze wetgeving bijdragen aan werkgeluk?

20 mei om 16:45 uurtimer5 min

De arbeidsmarkt verandert snel. Nieuwe wetgeving rondom loontransparantie en schijnzelfstandigheid dwingt…

Lees verder »
 Maaike van der Mee en Gracita Linger: ‘Veel medewerkers vertrekken omdat ze zich niet gehoord, gezien of gewaardeerd voelen.’ (Foto:  Shutterstock)
all_inclusiveAchtergrondartikel

Maaike van der Mee en Gracita Linger over verzuim: ‘Goed voor je personeel zorgen is de voorwaarde voor een gezonde praktijk’

6 mei om 13:30 uurtimer5 min

Verzuim groeit uit tot een structureel probleem in de mondzorg. Het bedreigt de continuïteit…

Lees verder »