Vakantie: “hitteplan” voor de praktijk

donderdag 16 juli 2015
timer 3 min
De vakanties zijn begonnen en waar in het verleden in de meeste praktijken de deur voor minstens 3 weken werd gesloten, wordt er nu in veel gevallen stug doorgewerkt. Maar hoe zorg je ervoor dat je als praktijkhouder/-manager met een gerust hart weg kan zijn?

Na veel puzzelen met de personeelsplanning is het namelijk ook in de grotere praktijken gelukt het vakantie schema rond te krijgen. Plus minus 6-8 weken in de zomer draait de praktijk op halve kracht zodat iedereen wel op vakantie is geweest maar patiënten nooit voor een dichte deur hebben gestaan.

 

We weten nooit precies hoe de zomer zal verlopen maar dit jaar hebben we de eerste hittegolf al te pakken en werd er zelfs een Nationaal Hitteplan gelanceerd. Een plan om gezondheidsproblemen door de hoge temperaturen bij met name kwetsbare groepen te voorkomen. Neveneffect was de run op waterijs bij de supermarkt en niet te vergeten op de te huren bbq’s bij de slager.

 

Toch is het voor een praktijkhouder of een praktijkmanager niet gek om een soortgelijk plan klaar te hebben voor de vakantieperiode met name voor die weken dat zij zelf niet aanwezig zijn. Natuurlijk is het met de huidige communicatie mogelijkheden geen enkel probleem om bereikbaar te zijn voor diegene die aan het werk zijn maar een vakantie is toch echt meer vakantie als je ook echt “offline” kunt gaan.

 

Waarschijnlijk zal er in die weken geen onderhoud aan apparatuur of software zijn gepland net zomin als sollicitatieprocedures of verbouwingen. En toch kan het maar zo gebeuren dat zich onverwachte- of onvoorspelbare situaties voordoen waarop het aanwezige team onvoldoende is voorbereid.

 

Daarom 5 tips om ervoor te zorgen dat ook de praktijkhouder en/of de praktijkmanager tijdens de vakantie met een gerust hart “offline” kunnen zijn:

 

  1. Maak altijd iemand eindverantwoordelijk voor de dagelijkse gang van zaken
  2. Zorg voor een actueel en compleet overzicht met de gegevens van alle relevante service monteurs/ instanties
  3. Zorg ervoor dat bekend is hoe iemand ziek wordt gemeld en welke stappen vervolgens genomen moeten worden in de behandelplanning
  4. Bespreek de prioriteiten van de praktijk en geef ze de verantwoordelijkheid en budget om beslissingen te nemen waardoor die geborgen blijven
  5. Spreek af of-  en in welke gevallen je bereikbaar bent ook al is dit maar 1x per week. Op die manier hoeven ze niet te blijven proberen je te bereiken!!

door: Maaike Straathof

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Vakantie: “hitteplan” voor de praktijk

Lees verder - met dit thema

Van regelen naar regie: krijg grip als praktijkmanager

4 jun om 15:45 uurtimer4 min

De praktijk draait, maar jouw dag loopt anders dan gepland. Je reageert op wat er tussendoor komt en schuift…

Lees verder »
Marc d'Ancona en Michel Fortman: ‘In deze tijd met oplopend verzuim hebben praktijken alle baat bij vroegtijdige signalering en preventie door stevige praktijkmanagers.’ (Foto: Ewald Geerdink)
mic_external_onInterview

Michel Fortman: ‘Verzuimpreventie vergt draagvlak bij praktijkhouder en mandaat voor praktijkmanager’

4 jun om 11:45 uurtimer5 min

Het ziekteverzuim in de zorg blijft hardnekkig hoog en verschuift steeds vaker naar langdurige uitval. Vooral…

Lees verder »
all_inclusiveAchtergrondartikel

19e Dag van de Praktijkmanager over werkgeluk: ‘Praktijkmanager bakt niet de hele pizza’

28 mei om 13:30 uurtimer5 min

Hoe zorg je voor meer werkgeluk in de zorgpraktijk en wat is de rol van de praktijkmanagers daarbij? Dat is de…

Lees verder »
'Een werkomgeving waarin samenwerking, waardering en ruimte voor eigen ideeën centraal staan, draagt direct bij aan duurzame inzetbaarheid én aantrekkelijk werkgeverschap.' (Foto: Shutterstock)
person_outlineBlog

Wet DBA en wet Loontransparantie - hoe kan deze wetgeving bijdragen aan werkgeluk?

20 mei om 16:45 uurtimer5 min

De arbeidsmarkt verandert snel. Nieuwe wetgeving rondom loontransparantie en schijnzelfstandigheid dwingt…

Lees verder »
 Maaike van der Mee en Gracita Linger: ‘Veel medewerkers vertrekken omdat ze zich niet gehoord, gezien of gewaardeerd voelen.’ (Foto:  Shutterstock)
all_inclusiveAchtergrondartikel

Maaike van der Mee en Gracita Linger over verzuim: ‘Goed voor je personeel zorgen is de voorwaarde voor een gezonde praktijk’

6 mei om 13:30 uurtimer5 min

Verzuim groeit uit tot een structureel probleem in de mondzorg. Het bedreigt de continuïteit…

Lees verder »
Foto: Rianne Schrijver en Marlies Schipper_KennisConnect
mic_external_onInterview

Rianne Schrijver en Marlies Schippers bij de PM Dag: 'Bepaal je positie en spreek je uit’

28 apr om 13:30 uurtimer5 min

Wat maakt dat mensen met plezier, energie en betrokkenheid hun werk doen? In de workshop ‘Werkgeluk in de…

Lees verder »
Rianne van Dongen (Visser & Visser)
mic_external_onInterview

Rianne van Dongen bij de PM Dag: ‘De echte uitdaging van HR? Niet de regels, maar het gedrag’

23 apr om 10:15 uurtimer4 min

Tijdens de Dag van de Praktijkmanager op 21 mei neemt Rianne van Dongen, manager Salaris & HR bij Visser…

Lees verder »
Klara Knapen (Foto: NVvPM)
mic_external_onInterview

Klara Knapen (NVvPM) bij de PM Dag: ‘Timemanagement gaat over tijd voor jezelf maken’

15 apr om 10:00 uurtimer4 min

Klara Knapen, voorzitter van de Nederlandse Vereniging voor Praktijkmanagement, geeft tijdens…

Lees verder »