Voorkom een burn-out bij je medewerkers

dinsdag 10 januari 2017
timer 2 min
Ongeveer een vijfde van de medewerkers geeft aan veel werkdruk te ervaren. Die hoge werkdruk kan op den duur leiden tot psychische klachten, ziekmeldingen en burn-outs. Hoe herken je als praktijkmanager de signalen van een burn-out bij je medewerkers en wat kun je doen om het te voorkomen?

Managers zijn te veeleisend, dat blijkt uit de Arbobalans 2016 van TNO. 37 procent van de medewerkers die zich in 2015 ziekmeldden vanwege psychische klachten, een burn-out of overspannenheid geeft in het onderzoek aan dat dit verzuim hoofdzakelijk het gevolg was van het werk.

 

Signalen

Een burn-out heeft meestal een lange oorsprong en is daarom moeilijk te signaleren. Soms duurt het tien jaar voordat iemand uiteindelijk uitvalt. Toch zijn er signalen. De medewerker gedraagt zich bijvoorbeeld anders dan voorheen. Hij of zij s sneller prikkelbaar, komt minder gemotiveerd over en maakt meer fouten. De medewerkers die het meeste kans hebben op een burn-out zijn – hoe tegenstrijdig ook – degenen voor wie werk erg belangrijk is.

 

Voorkomen

Om te voorkomen dat medewerkers in een burn-out belanden is het belangrijk om een open werksfeer te creëren en tijd voor ze te maken. Daarnaast is het belangrijk om als manager het goede voorbeeld te geven en om medewerkers de ruimte te geven om zichzelf te ontwikkelen en de vrijheid om zelfstandig te functioneren. Geef daarnaast complimenten zodat de medewerker zich gewaardeerd voelt en minder druk ervaart.

 

Lees meer tips in het artikel van MT.nl.

bron: MT.nl

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Voorkom een burn-out bij je medewerkers

Lees verder - met dit thema

Op het gebied van cao-ontwikkelingen signaleert Eva Izeboud, HR-manager en adviseur bij Visser & Visser, een trend richting zekerheid, vaste arbeidsovereenkomsten en minder structurele flexibiliteit. (Foto: Eva Izeboud)
all_inclusiveAchtergrondartikel

Webinar ‘HR-actualiteiten’: Overzicht, grip en praktische handvatten voor praktijkmanagers

1 dec om 16:30 uurtimer5 min
Het PraktijkmanagersNetwerk organiseerde op 25 november een webinar over ‘HR-actualiteiten en teamontwikkeling in…
Lees verder »

Adem in, adem uit: zo geef je stress minder grip op je werkdag

25 nov om 09:00 uurtimer4 min

Een werkdag kan soms voelen als een sprint die onverwacht verandert in een marathon. Je start fris, maar…

Lees verder »
Aantal vrouwen met voltijdbaan groeit spectaculair: stijging van 33 procent in tien jaar
flash_onNieuws

‘Beeld dat vrouwen alleen in deeltijd willen werken is achterhaald’

12 nov om 11:45 uurtimer3 min

Het aantal Nederlanders met een voltijdbaan is de afgelopen tien jaar met bijna vijftien…

Lees verder »

Edin presenteert de ABC-Management formule. Dé routekaart voor jouw groei als praktijkmanager

10 sep om 10:00 uurtimer4 min

Als praktijkmanager ben je continu in beweging. Misschien ben je klaar voor meer…

Lees verder »
Victor Mion tijdens de Dag van de Praktijkmanager 2025 (Foto: Jitske Seckel)
flash_onNieuws

Training ‘One Minute Coach in drie maanden!’

26 jun om 17:30 uurtimer4 min

Helpen is goed, coachen is beter. Voor jezelf, je medewerkers en de praktijk. Maar wat is het verschil precies…

Lees verder »
Laura Bas (Foto: Jitske Seckel)
all_inclusiveAchtergrondartikel

Laura Bas over vier generaties op de werkvloer: ‘Zoek de verbinding in plaats van de verschillen’

20 jun om 10:48 uurtimer4 min

Generatie Z-expert Laura Bas gaf tijdens de Dag van de Praktijkmanager op 12 juni een inspirerende keynote over…

Lees verder »
Nora Ennahachi - eigen foto
all_inclusiveAchtergrondartikel

Nora Ennahachi bij de PM Dag: ‘Begin bij authentiek leiderschap, ontwikkel je en maak je onmisbaar’

19 jun om 17:00 uurtimer4 min

Tijdens een boeiende masterclass deelde Nora Ennahachi, operationeel directeur van MyDent en oprichter van Dent…

Lees verder »
mic_external_onInterview

Kim Vermeulen over Coöperatie Paramedie Gelderland Midden: ‘Samenwerken is geen project, maar is blijvend’

17 jun om 15:30 uurtimer5 min

Kim Vermeulen, praktijkmanager bij FysioDynamiek, is een van de drijvende krachten achter de Coöperatie…

Lees verder »