Blog: Het S-woord

zondag 20 maart 2016
timer 3 min
Er was hier net een ergotherapeute. Hele leuke meid, die ik had gevraagd of ze eens mee wilde denken over wat ‘rolstoelzaken’ en wat andere dingen waar ik tegenaan loop (rol). Zij komt uit een circuit van zelfstandig werkende paramedici hier in de buurt, die geen dure praktijken hebben, maar gewoon bij je langskomen.

Ze kennen elkaar en elkaars vaardigheden en wijzen je, zonodig, aan elkaar door. De fysio aan huis en de logopedist kende ik al en nu dan de ergo. Goed geregeld!  Voor de verzekering heb je natuurlijk altijd een verwijzing nodig, dat regelt een bevriend revalidatiearts. En ook naar leveranciers van weet ik wat voor een hulpmiddelen, WMO’s en andere instanties waar je mee te dealen hebt, weten ze hun weg te vinden.

 

Ondernemen

Zo’n systeem, zo’n circuit, daar word ik blij van. Dat is ondernemen. Niet gewoon maar doen zoals het altijd gaat, maar kijken of het op een andere manier beter en slimmer kan. Je herkent ze ook meteen, ondernemers. Bereid een stapje extra te zetten, goed netwerk, oplossingsgericht denken én bereid met een patient mee te denken. Was heel Nederland maar zelfstandige, denk ik regelmatig.

 

S.....

De actie van de ergotherapeute net, was ook goed. Het volgende was er aan de hand:

Arnhem (m’n woonplaats) en een rolstoel is geen gelukkige combinatie (best vreemd, want Mies Bouwmans ‘het Dorp’ ligt hier). Zaken als ongelijke stoepen, de weinige invalidevriendelijke restaurants en bijvoorbeeld het Filmhuis waar je alleen via een wenteltrap naar de zaal kan. Niet best. En dan zijn er natuurlijk de prachtige heuvels. Waar je ook heengaat, je moet altijd de bult op (of af, maar dan moet je ‘m uiteindelijk ook weer op, nietwaar!?). Als ik naar de stad wil, moet dat of met de auto of met een ‘duwer’. Vaak iemand uit m’n gezin dus.  Mijn vrouw vond het dan ook tijd voor iets van een.... oke, ik gebruik het woord één keer, scootmobiel. Wie weet, kan het ooit niet anders, maar nu wil ik zo’n ding niet. Ik wil er niet over nadenken en het woord eigenlijk ook gewoon voorlopig even niet horen in mijn buurt. Eerder heb ik dat gehad met ‘traplift’ bijvoorbeeld. Ook zoiets. Ik word daar onblij van en dat kunnen we er niet bij hebben.

 

De ergothearapeute die hier was had dat snel door. Met het ‘S-woord’ zou ze hier geen vrienden maken voelde ze, dus kwam ze met alternatieven. Handbike, elektrische wielen. Goed. Vooral dat ‘H’-ding stond me wel aan ... dan ga ik daar maar eens werk van maken!

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Blog: Het S-woord

Lees verder - met dit thema

Op het gebied van cao-ontwikkelingen signaleert Eva Izeboud, HR-manager en adviseur bij Visser & Visser, een trend richting zekerheid, vaste arbeidsovereenkomsten en minder structurele flexibiliteit. (Foto: Eva Izeboud)
all_inclusiveAchtergrondartikel

Webinar ‘HR-actualiteiten’: Overzicht, grip en praktische handvatten voor praktijkmanagers

1 dec om 16:30 uurtimer5 min
Het PraktijkmanagersNetwerk organiseerde op 25 november een webinar over ‘HR-actualiteiten en teamontwikkeling in…
Lees verder »

Adem in, adem uit: zo geef je stress minder grip op je werkdag

25 nov om 09:00 uurtimer4 min

Een werkdag kan soms voelen als een sprint die onverwacht verandert in een marathon. Je start fris, maar…

Lees verder »
Aantal vrouwen met voltijdbaan groeit spectaculair: stijging van 33 procent in tien jaar
flash_onNieuws

‘Beeld dat vrouwen alleen in deeltijd willen werken is achterhaald’

12 nov om 11:45 uurtimer3 min

Het aantal Nederlanders met een voltijdbaan is de afgelopen tien jaar met bijna vijftien…

Lees verder »

Edin presenteert de ABC-Management formule. Dé routekaart voor jouw groei als praktijkmanager

10 sep om 10:00 uurtimer4 min

Als praktijkmanager ben je continu in beweging. Misschien ben je klaar voor meer…

Lees verder »
Victor Mion tijdens de Dag van de Praktijkmanager 2025 (Foto: Jitske Seckel)
flash_onNieuws

Training ‘One Minute Coach in drie maanden!’

26 jun om 17:30 uurtimer4 min

Helpen is goed, coachen is beter. Voor jezelf, je medewerkers en de praktijk. Maar wat is het verschil precies…

Lees verder »
Laura Bas (Foto: Jitske Seckel)
all_inclusiveAchtergrondartikel

Laura Bas over vier generaties op de werkvloer: ‘Zoek de verbinding in plaats van de verschillen’

20 jun om 10:48 uurtimer4 min

Generatie Z-expert Laura Bas gaf tijdens de Dag van de Praktijkmanager op 12 juni een inspirerende keynote over…

Lees verder »
Nora Ennahachi - eigen foto
all_inclusiveAchtergrondartikel

Nora Ennahachi bij de PM Dag: ‘Begin bij authentiek leiderschap, ontwikkel je en maak je onmisbaar’

19 jun om 17:00 uurtimer4 min

Tijdens een boeiende masterclass deelde Nora Ennahachi, operationeel directeur van MyDent en oprichter van Dent…

Lees verder »
mic_external_onInterview

Kim Vermeulen over Coöperatie Paramedie Gelderland Midden: ‘Samenwerken is geen project, maar is blijvend’

17 jun om 15:30 uurtimer5 min

Kim Vermeulen, praktijkmanager bij FysioDynamiek, is een van de drijvende krachten achter de Coöperatie…

Lees verder »