Het 'Wij-gevoel' van een teambespreking

maandag 13 juni 2016
timer 2 min
Wij houden regelmatig een teambespreking. Het gaat niet altijd om grootse zaken, maar juist vaak over de kleine dingen. Kennis delen over een nieuw instrument dat we onlangs in gebruik hebben genomen, huishoudelijke mededelingen, het plannen van een teamuitje. Het lijkt misschien overbodig, maar het zijn waardevolle bijeenkomsten.

Het is belangrijk om af en toe zaken te bespreken met het hele team erbij om bijvoorbeeld te voorkomen dat zaken een eigen leven gaan leiden, er miscommunicatie ontstaat of simpelweg om dingen te regelen. Het voorkomt kleine strubbelingen en het herinnert je eraan dat je een team bent en niet een groepje losse individuen. Met de teambespreking leg je weer even de nadruk op dat 'Wij-gevoel', wat soms nodig is.

 

Want als team heb je momenten nodig om samen naar de dingen te kijken. Daar moet je tijd voor nemen, net als dat je met je gezin een gezamenlijke maaltijd gebruikt. Wij proberen de communicatie altijd zo open mogelijk te houden. Wanneer je als teamlid ergens mee zit, moet je dat gewoon kunnen zeggen. Iedereen moet het gevoel hebben dat zijn of haar mening ook gewaardeerd wordt. Het betekent óók dat je als teamlid dingen oppakt en verantwoordelijkheid neemt.

 

Ik merk het aan de opgeruimde sfeer wanneer we net een teambespreking achter de rug hebben. Zaken lopen weer soepeler en de horloges zijn weer even gelijk gezet. Dat is het effect van een teambespreking: het Wij-gevoel heeft weer even de nodige voeding gekregen.

 

Doris Post

Praktijkmanager Kliniek Tandheelkunde Sneek

www.tandartssneek.nl

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Het 'Wij-gevoel' van een teambespreking

Lees verder - met dit thema

(Foto: Shutterstock)
flash_onNieuws

Nieuwe Zelfstandigenwet biedt een ‘veilige haven’ onder zeven voorwaarden

27 okt om 07:00 uurtimer4 min

Zzp’ers en hun opdrachtgevers krijgen een ‘veilige haven’ van zeven voorwaarden die vooraf…

Lees verder »
Laura Bas: 'Vooral verouderde systemen springen eruit als grootste frustratie op het gebied van inefficiënt werken' (Foto: Jitske Seckel voor PraktijkmanagersNetwerk 2025)
all_inclusiveAchtergrondartikel

Generatie-goeroe Laura Bas: ‘Inefficiënt werken is grootste energievreter voor GenZ’

29 sep om 15:15 uurtimer3 min

Verouderde systemen en versnipperde informatie kosten jonge werknemers de meeste energie.…

Lees verder »

Edin Dental Academy biedt assistenten én praktijken perspectief: 'Je laat zien: als je bij ons komt werken, is dit je groeipad'

16 sep om 15:15 uurtimer5 min

Een van de grote uitdagingen in de huidige mondzorg is het boeien en binden van personeel.…

Lees verder »
De overgang van vakantie naar volle werkweken is hét moment om bewust te kiezen wat wél en niet je agenda in komt. (Foto: Shutterstock)
all_inclusiveAchtergrondartikel

‘Tijd voor jezelf’: om te ontspannen, te reflecteren, te leren en te zijn

2 sep om 11:00 uurtimer3 min

Tijd voor jezelf is geen luxe, maar een noodzakelijke investering in je mentale gezondheid en je ontwikkeling.…

Lees verder »
(Foto: Jos Luypaers)
person_outlineBlog

Is jouw praktijkteam oververhit? Wat een hittegolf leert over samenwerking en leiderschap

9 jul om 12:00 uurtimer4 min

De afgelopen periode hebben we weer kunnen ervaren wat warmte met mensen doet. Op warme dagen merk je dat je…

Lees verder »

Van regelen naar regie: krijg grip als praktijkmanager

4 jun om 15:45 uurtimer4 min

De praktijk draait, maar jouw dag loopt anders dan gepland. Je reageert op wat er tussendoor komt en schuift…

Lees verder »
Marc d'Ancona en Michel Fortman: ‘In deze tijd met oplopend verzuim hebben praktijken alle baat bij vroegtijdige signalering en preventie door stevige praktijkmanagers.’ (Foto: Ewald Geerdink)
mic_external_onInterview

Michel Fortman: ‘Verzuimpreventie vergt draagvlak bij praktijkhouder en mandaat voor praktijkmanager’

4 jun om 11:45 uurtimer5 min

Het ziekteverzuim in de zorg blijft hardnekkig hoog en verschuift steeds vaker naar langdurige uitval. Vooral…

Lees verder »
all_inclusiveAchtergrondartikel

19e Dag van de Praktijkmanager over werkgeluk: ‘Praktijkmanager bakt niet de hele pizza’

28 mei om 13:30 uurtimer5 min

Hoe zorg je voor meer werkgeluk in de zorgpraktijk en wat is de rol van de praktijkmanagers daarbij? Dat is de…

Lees verder »