'Doorsnee tandarts in spagaat tussen wet en kwaliteit'

donderdag 31 maart 2016
timer 2 min
KOM (Keurmerk Onafhankelijke Mondzorg) luidde afgelopen week de alarmbel over Nederlandse tandheelkunde. De tandheelkunde wordt door een grote leugen geperverteerd, zo stellen zij. Kwalitatief goede tandheelkunde zou niet kunnen worden uitgevoerd zonder te 'frauderen'. ANT distantieert zich van de uitspraak.

Het Keurmerk Onafhankelijke Mondzorg baseert zich op een onderzoek dat zij hebben gedaan op het KOM-congres van donderdag 24 maart. 80% van de op het congres aanwezige tandartsen geeft toe te “frauderen” om toch een kwalitatieve behandeling te kunnen geven. 

 

KOM-voorzitter Hans Beekmans constateerde dat de doorsnee tandarts die kwaliteit tracht te leveren, in een spagaat terecht komt tussen wettelijk ontoelaatbaar handelen en de wens om toch kwaliteit en innovatief werk te leveren. Hij roept de politiek op tandartsen de mogelijkheid te geven om echte verrichtingen te mogen declareren en de patiënt weer de zeggenschap terug te geven over de eigen mondzorg. Beekmans gaf toe ook zelf te 'frauderen' om al zijn patiënten de best mogelijke tandheelkunde te kunnen geven. In een reactie laat de voorzitter van Stichting Onafhankelijke Hulpverlening Herman van Nouhuys weten dat ze expres voor het woord fraude hebben gekozen. "Dat moet je natuurlijk wel nuanceren want het is een grijs gebied. Maar door het hard te stellen, willen we graag een signaal afgeven. Je kan het creatief declareren noemen." 

 

ANT

De Associatie Nederlandse Tandartsen liet op hun website weten zich " krachtig te distantieren van het bericht dat 80 procent van de tandartsen zou frauderen. Recent onderzoek van de Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) toont aan dat fraude in de mondzorg minder dan 1 procent bedraagt. De beroepsvereniging voert een zero-tolerance beleid als het gaat om fraude en lanceert nog dit jaar een speciale website die de tandartsrekening transparanter maakt voor de patiënt."

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
'Doorsnee tandarts in spagaat tussen wet en kwaliteit'

Lees verder - met dit thema

De ledenraad ziet financiële risico's in een cao: daling van de tarieven, financiële gevolgen van handhaving op schijnzelfstandigheid versus mogelijke loonstijgingen. (Foto: Shutterstock)
flash_onNieuws

KNMT: 'Tijd niet rijp voor onderhandelingen over cao'

5 nov om 15:00 uurtimer3 min

De ledenraad van de KNMT heeft het bestuur gevraagd duidelijkheid te verschaffen over de cao…

Lees verder »
flash_onNieuws

Rapport Rekenkamer: Huisartsentekort bestaat echt en groeit alleen maar

3 apr om 14:43 uur

Uit het rapport 'Focus op huisartsentekort' van de Algemene Rekenkamer blijkt dat een op de twintig…

Lees verder »

Dentiva Radar: zzp of loondienst?

26 mrt om 12:00 uurtimer4 min

Dentiva hield een enquête onder zorgprofessionals over de gevolgen van het nieuwe zzp-regime. Aan het onderzoek…

Lees verder »
Staatssecretaris Idsinga: 'Bedrijven die aantonen dat zij schijnzelfstandigheid tegengaan, krijgen in 2025 nog geen boetes’ (Foto: Martijn Beekman/Rijksoverheid)
flash_onNieuws
all_inclusiveAchtergrondartikel

Grensoverschrijdend gedrag: leiderschap én beleid ‘bittere noodzaak’

16 jul 2024 timer6 min

De kranten en social media staan er bol van: grensoverschrijdend gedrag. Schrijnende verhalen komen naar buiten…

Lees verder »
flash_onNieuws

Getalsgrens intern toezicht WTZa verhoogd naar 50

20 jun 2024 timer2 min

De Wtza-verplichting om intern toezicht in te richten gaat pas gelden voor…

Lees verder »

InterShift en Agilio: Intelligente software die praktijkmanagers bij al hun taken ondersteunt

26 sep 2023 timer4 min

InterShift, bij huisartsen bekend als de aanbieder van roostersoftware voor…

Lees verder »
mic_external_onInterview

Irma van der Ende over Buddy’s: ‘De ander even op gang helpen, even sparren en weer door’

8 nov 2022 timer3 min
Irma van der Ende is samen met Sjoukje van Eijken initiatiefnemer van het project Buddy’s van het PM Netwerk. Van…
Lees verder »