Geschilleninstantie Mondzorg kreeg 56 geschillen voorgelegd

dinsdag 15 oktober 2019
timer 2 min
De Stichting Geschilleninstantie Mondzorg (SGIM) kreeg vorig jaar 56 geschillen tussen patiënt en mondzorgverlener voorgelegd, waarvan het bij 31 tot een uitspraak kwam. Dit blijkt uit het jaarverslag 2018 van de SGIM. In bijna alle gevallen ging het om een klacht over de tandheelkundige behandeling.

Vorig jaar werden meer geschillen ingediend dan het jaar daarvoor: 56 geschillen in 2018 tegenover 31 in 2017. Er werden 42 van de 56 geschillen doorgezet en ter zitting behandeld. Uiteindelijk leidde dit tot 31 uitspraken: 12 gegrond, 12 ongegrond, 6 gedeeltelijk gegrond en één klacht was niet ontvankelijk.

 

Tandheelkundige behandeling

Bijna alle klachten betroffen de tandheelkundige behandeling. Daarnaast ging één klacht over de declaratie van de behandeling en één over onjuiste informatie. Bij enkele klachten speelde bejegening een rol, maar bleek dit niet de hoofdreden van de klacht.

 

64.000 euro schadevergoeding

Voor de klachten eisten 29 van de 31 klagers een schadevergoeding en kregen 8 dit ook daadwerkelijk toegewezen met een totaalbedrag van 64.191 euro. Bij 17 geschillen moest de behandelaar de kosten, die betaald worden aan de rechtbank aan de start van de procedure, vergoeden aan de klager.

 

Patiënten vinden weg naar SGIM

Klachten gaan eerst langs een klachtenfunctionaris, die de betrokken partijen aan de hand van een gesprek tot elkaar probeert te brengen. Wanneer dat gesprek niet helpt, keert de klager zich tot de SGIM. Patiënten gebruiken de SGIM om geschillen met hun mondzorgaanbieder voor te leggen aan een onafhankelijke en deskundige geschilleninstantie. Uit het jaarverslag blijkt dat patiënten inmiddels hun weg vinden naar de instantie.

 

Het is de verwachting dat in 2019 het aantal aan de Geschilleninstantie Mondzorg voorgelegde geschillen in lijn zal zijn met 2018.

 

Bron: Stichting Geschilleninstantie Mondzorg (SGIM), jaarverslag 2018

Foto: Shutterstock

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Geschilleninstantie Mondzorg kreeg 56 geschillen voorgelegd

Lees verder - met dit thema

Charlotte van den Wall Bake tijdens de Dag van de Praktijkmanager 2025. Foto: Jitske Seckel
mic_external_onInterview

Charlotte van den Wall Bake als minister van VWS: ‘Ik zou van werkgeluk een topprioriteit maken’

15 jan om 15:45 uurtimer4 min

Charlotte van den Wall Bake is coach, trainer en spreker en begeleidt al ruim twintig jaar zorgprofessionals.…

Lees verder »
Nora Ennahachi: 'Er is in de mondzorg een tekort aan empathisch leiderschap.' (Fotografie: MyDent/Dent Management)
mic_external_onInterview

Nora Ennahachi (MyDent) als minister van VWS: ‘Ik zou bewust naast zorgverleners en burgers gaan staan’

14 jan om 10:30 uurtimer5 min

Nora Ennahachi, operationeel directeur van MyDent, een grote tandartspraktijk in Utrecht en…

Lees verder »
Praktijkmanager Fiona Harmsen (Foto: Bij Nader Inzien)
mic_external_onInterview

Praktijkmanager Fiona Harmsen als minister van VWS: ‘Kies voor vrouwenemancipatie als motor van de mondzorg’

18 dec 2025 timer4 min
Wat zou u doen als u minister van Volksgezondheid, Welzijn en Sport was? Fiona Harmsen, praktijkmanager van…
Lees verder »
De ledenraad ziet financiële risico's in een cao: daling van de tarieven, financiële gevolgen van handhaving op schijnzelfstandigheid versus mogelijke loonstijgingen. (Foto: Shutterstock)
flash_onNieuws

KNMT: 'Tijd niet rijp voor onderhandelingen over cao'

5 nov 2025 timer3 min

De ledenraad van de KNMT heeft het bestuur gevraagd duidelijkheid te verschaffen over de cao…

Lees verder »
flash_onNieuws

Rapport Rekenkamer: Huisartsentekort bestaat echt en groeit alleen maar

3 apr 2025

Uit het rapport 'Focus op huisartsentekort' van de Algemene Rekenkamer blijkt dat een op de twintig…

Lees verder »

Dentiva Radar: zzp of loondienst?

26 mrt 2025 timer4 min

Dentiva hield een enquête onder zorgprofessionals over de gevolgen van het nieuwe zzp-regime. Aan het onderzoek…

Lees verder »
Staatssecretaris Idsinga: 'Bedrijven die aantonen dat zij schijnzelfstandigheid tegengaan, krijgen in 2025 nog geen boetes’ (Foto: Martijn Beekman/Rijksoverheid)
flash_onNieuws
all_inclusiveAchtergrondartikel

Grensoverschrijdend gedrag: leiderschap én beleid ‘bittere noodzaak’

16 jul 2024 timer6 min

De kranten en social media staan er bol van: grensoverschrijdend gedrag. Schrijnende verhalen komen naar buiten…

Lees verder »