Haal meer uit uw functioneringsgesprekken

donderdag 10 maart 2016
timer 2 min
Houdt u al enige tijd geen (of geen serieuze) functioneringsgesprekken met uw medewerkers? Niet verstandig! Pak het weer op en laat uw hele praktijk beter functioneren.

Roberto Lamsberg is eigenaar van Dental Center Management en helpt praktijkhouders van mondzorgpraktijken om hun bedrijfsvoering te optimaliseren.  Tijdens de Dag van de Praktijkhouder in de Mondzorg op 28 mei geeft hij een workshop over hoe u van het functioneringsgrespek weer een krachtig instrument kunt maken om uw praktijk te verbeteren en te sturen. Daarnaast heeft hij het ook over het sturen van zzp’ers door praktijkhouders op het gebied van houding en gedrag.

 

Wat ga je tijdens de workshop doen?

Om te beginnen behandel ik kort wat er in het personeelsdossier moet zitten. De deelnemers krijgen daar een complete checklist voor mee naar huis. Bijvoorbeeld voor de Belastingdienst en de Inspectie moet je sommige stukken compleet hebben. Een personeelsdossier is redelijk statisch, wel zitten er verslagen van functionerings- en beoordelingsgesprekken in. Tenminste als de praktijk die ook daadwerkelijk afneemt, want ik zie helaas heel vaak dat het niet gebeurt.

 

Waarom is het goed wel een functioneringsgesprek af te nemen?

Alleen als je met mensen in gesprek gaat, kun je ontdekken wat ze willen leren en hoe ze zich willen ontwikkelen. Zo blijven mensen gemotiveerd en dat maakt de praktijk sterker. Ook kun je duidelijk maken wat je van mensen verwacht en op welke punten je verbetering wilt zien.

Als iemand niet goed functioneert, is het ook heel belangrijk dat je dat op schrift hebt. Mocht je een ontslagprocedure willen beginnen, dan moet je kunnen aantonen dat er al langere tijd sprake was van slecht functioneren en dat je kansen hebt gegeven om te verbeteren. Als er jarenlang geen functioneringsgesprek is geweest, of het oordeel was altijd ‘goed’, en je bouwt dan in een halfjaar een dossier op vanwege slecht functioneren, zal de rechter hier niet snel in meegaan.

 

Tijdens de dag van de Praktijkhouder geeft Roberto Lamsberg nog veel meer tips over hoe u meer kunt bereiken met een functioneringsgesprek. Hij geeft bijvoorbeeld vragen die u helpen om betere antwoorden te krijgen dan alleen ‘het gaat goed’.

 

Meer informatie over de Dag van de Praktijkhouder in de Mondzorg.

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Haal meer uit uw functioneringsgesprekken

Lees verder - met dit thema

Foto: Rianne Schrijver en Marlies Schipper_KennisConnect
mic_external_onInterview

Rianne Schrijver en Marlies Schippers bij de PM Dag: 'Bepaal je positie en spreek je uit’

28 apr om 13:30 uurtimer5 min

Wat maakt dat mensen met plezier, energie en betrokkenheid hun werk doen? In de workshop ‘Werkgeluk in de…

Lees verder »
Rianne van Dongen (Visser & Visser)
mic_external_onInterview

Rianne van Dongen bij de PM Dag: ‘De echte uitdaging van HR? Niet de regels, maar het gedrag’

23 apr om 10:15 uurtimer4 min

Tijdens de Dag van de Praktijkmanager op 21 mei neemt Rianne van Dongen, manager Salaris & HR bij Visser…

Lees verder »
Klara Knapen (Foto: NVvPM)
mic_external_onInterview

Klara Knapen (NVvPM) bij de PM Dag: ‘Timemanagement gaat over tijd voor jezelf maken’

15 apr om 10:00 uurtimer4 min

Klara Knapen, voorzitter van de Nederlandse Vereniging voor Praktijkmanagement, geeft tijdens…

Lees verder »
Merijn Ruis (eigen foto)
mic_external_onInterview

‘Gelukspsycholoog’ Merijn Ruis: ‘Sociale verbinding is veruit het belangrijkste’

9 apr om 13:45 uurtimer6 min

Psycholoog Merijn Ruis is al sinds zijn studietijd gefascineerd door menselijk geluk. Volgens…

Lees verder »
Ben Tiggelaar: ‘Werkgevers moeten zich niet afvragen: hoe ga ik om met Millennials en Gen Z’ers? Maar: hoe speel ik in op de behoeften van medewerkers in verschillende levensfasen?’
all_inclusiveAchtergrondartikel

Gedragswetenschapper Ben Tiggelaar: ‘Stereotypen’ over generaties zijn ‘moderne astrologie’

31 mrt om 11:30 uurtimer4 min

‘De meeste studies naar generatieverschillen deugen niet.’ Dat stelt Ben Tiggelaar,…

Lees verder »
Tandarts Noemi Romero en haar team - Monique Brunt i.s.m. Laurea Socials
all_inclusiveAchtergrondartikel

Werkgeluk in de praktijk: Sleutel tot toekomstbestendige zorg

19 mrt om 11:30 uurtimer5 min
De zorg staat onder druk. De arbeidsmarkt is krap, de zorgvraag neemt toe en teams worden kleiner en diverser.…
Lees verder »
Praktijkmanager Fiona Harmsen (Foto: Bij Nader Inzien)
flash_onNieuws

Bij Nader Inzien zoekt gepensioneerde tandartsen voor Amsterdamse vestiging

3 mrt om 15:00 uurtimer4 min
De sociale tandartsenpraktijk ‘Bij Nader Inzien’ in Havelte heeft zo veel nieuwe inzichten opgeleverd, dat de…
Lees verder »
Foto: Ewald Geerdink
flash_onNieuws

Ledenmiddagen PM Netwerk: Inspiratiesessies over de zeven bronnen van werkgeluk

17 dec 2025 timer2 min
Ook in 2026 trekken we met het PraktijkmanagersNetwerk het land in voor de jaarlijkse ledenmiddagen. Net als dit…
Lees verder »