Laat je gezicht zien!

dinsdag 9 februari 2016
timer 2 min
Jezelf profileren: wij Nederlanders worstelen ermee. De een doet het van nature en graag. Anderen hebben er een negatieve gedachte bij of vinden het gewoon heel moeilijk. Maar als je het doet, dan kan dat leiden tot succes.

'Doe maar gewoon, dan doe je al gek genoeg', klonk het regelmatig bij ons thuis. Opvallen en zichtbaar zijn is niet een automatisch onderdeel van onze cultuur. Jammer, want laten zien wat je in huis hebt kan helpen bij succesvol worden! En het heeft niets met opscheppen te maken. En al helemaal niets met gek doen.

 

Kwaliteit x zichtbaarheid = succes

Met kwaliteit alleen kom je vaak niet tot succes. Het is ook belangrijk om zichtbaar te zijn voor anderen. Durf te laten zien wie je bent, en vooral wat je kan! Het helpt om vanuit je kracht te denken. Wat is je talent? Wat zijn je drijfveren? D oor te formuleren waar je goed in bent, word je daar zelf ook bewust van en kan je het duidelijk maken aan anderen. En een positief bij-effect: het brengt jou ook in een goede flow. Je verhaal voor anderen kan je concreet maken met voorbeelden uit de praktijk. Zwak jezelf niet af en gebruik geen woorden als ‘iets’ of ‘beetje’. Jouw verhaal telt!

 

Vier je succes!

Niet alleen goed voor de zichtbaarheid, maar ook leuk en motiverend: successen vieren. Samen trots zijn op wat jullie bereikt hebben. Belangrijk daarbij: enthousiasme en, eerlijk is eerlijk: ere wie ere toekomt.


Hopelijk volgen er een heleboel feestjes ;-)

 

Heleen

 

Ps. Als hulpje bij het formuleren van jouw sterke punten kan je de ‘profielen’ bij PM Netwerk gebruiken. Laat jouw PM collega’s zien waar je goed in bent! Log in en maak je profiel aan. Wel lid en geen inlog? Mail Susanne: susanne@medischondernemen.nl en zij helpt je verder. 

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Laat je gezicht zien!

Lees verder - met dit thema

Op het gebied van cao-ontwikkelingen signaleert Eva Izeboud, HR-manager en adviseur bij Visser & Visser, een trend richting zekerheid, vaste arbeidsovereenkomsten en minder structurele flexibiliteit. (Foto: Eva Izeboud)
all_inclusiveAchtergrondartikel

Webinar ‘HR-actualiteiten’: Overzicht, grip en praktische handvatten voor praktijkmanagers

1 dec om 16:30 uurtimer5 min
Het PraktijkmanagersNetwerk organiseerde op 25 november een webinar over ‘HR-actualiteiten en teamontwikkeling in…
Lees verder »

Adem in, adem uit: zo geef je stress minder grip op je werkdag

25 nov om 09:00 uurtimer4 min

Een werkdag kan soms voelen als een sprint die onverwacht verandert in een marathon. Je start fris, maar…

Lees verder »
Aantal vrouwen met voltijdbaan groeit spectaculair: stijging van 33 procent in tien jaar
flash_onNieuws

‘Beeld dat vrouwen alleen in deeltijd willen werken is achterhaald’

12 nov om 11:45 uurtimer3 min

Het aantal Nederlanders met een voltijdbaan is de afgelopen tien jaar met bijna vijftien…

Lees verder »

Edin presenteert de ABC-Management formule. Dé routekaart voor jouw groei als praktijkmanager

10 sep om 10:00 uurtimer4 min

Als praktijkmanager ben je continu in beweging. Misschien ben je klaar voor meer…

Lees verder »
Victor Mion tijdens de Dag van de Praktijkmanager 2025 (Foto: Jitske Seckel)
flash_onNieuws

Training ‘One Minute Coach in drie maanden!’

26 jun om 17:30 uurtimer4 min

Helpen is goed, coachen is beter. Voor jezelf, je medewerkers en de praktijk. Maar wat is het verschil precies…

Lees verder »
Laura Bas (Foto: Jitske Seckel)
all_inclusiveAchtergrondartikel

Laura Bas over vier generaties op de werkvloer: ‘Zoek de verbinding in plaats van de verschillen’

20 jun om 10:48 uurtimer4 min

Generatie Z-expert Laura Bas gaf tijdens de Dag van de Praktijkmanager op 12 juni een inspirerende keynote over…

Lees verder »
Nora Ennahachi - eigen foto
all_inclusiveAchtergrondartikel

Nora Ennahachi bij de PM Dag: ‘Begin bij authentiek leiderschap, ontwikkel je en maak je onmisbaar’

19 jun om 17:00 uurtimer4 min

Tijdens een boeiende masterclass deelde Nora Ennahachi, operationeel directeur van MyDent en oprichter van Dent…

Lees verder »
mic_external_onInterview

Kim Vermeulen over Coöperatie Paramedie Gelderland Midden: ‘Samenwerken is geen project, maar is blijvend’

17 jun om 15:30 uurtimer5 min

Kim Vermeulen, praktijkmanager bij FysioDynamiek, is een van de drijvende krachten achter de Coöperatie…

Lees verder »