Minder polissen voor de basisverzekering

donderdag 4 februari 2016
timer 1 min
In 2016 zijn er minder verschillende zorgpolissen voor de basisverzekering dan in 2015, meldt de NZa. In plaats van 71 polissen, zijn er in 2016 nog 60 verschillende basispolissen om uit te kiezen.

Twaalf polissen vervallen per 2016 en er is 1 nieuwe polis bijgekomen. Ook zijn er in 2016 minder polissen met beperkende voorwaarden. Vorig jaar waren er daar nog 17 van, in 2016 zijn dit er 12. Het aantal zorgpolissen voor de basisverzekering varieert sterk per zorgverzekeraar. Zo is er een zorgverzekeringsconcern met 18 verschillende basispolissen, terwijl een ander concern maar 1 basispolis aanbiedt. Het aantal combinatiepolissen neemt ook af: zorgverzekeraars maken vaker een keuze voor uitsluitend een natura- of restitutiepolis.

 

Iedere burger is wettelijk verplicht om een zorgverzekering voor het basispakket af te sluiten. Daarnaast kunnen mensen vrijwillig kiezen of ze ook nog een aanvullende zorgverzekering willen afsluiten. Vorig jaar boden de zorgverzekeraars naast een basispolis gemiddeld 4,5 aanvullende verzekeringen en 2,4 tandartsverzekeringen aan.

 

De NZa heeft statistieken gepubliceerd over onder andere de verschuiving van het soort polis en de polissen per zorgverzekeraar. Bekijk de statistieken hier.

bron: NZa

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Minder polissen voor de basisverzekering

Lees verder - met dit thema

Charlotte van den Wall Bake tijdens de Dag van de Praktijkmanager 2025. Foto: Jitske Seckel
mic_external_onInterview

Charlotte van den Wall Bake als minister van VWS: ‘Ik zou van werkgeluk een topprioriteit maken’

15 jan om 15:45 uurtimer4 min

Charlotte van den Wall Bake is coach, trainer en spreker en begeleidt al ruim twintig jaar zorgprofessionals.…

Lees verder »
Nora Ennahachi: 'Er is in de mondzorg een tekort aan empathisch leiderschap.' (Fotografie: MyDent/Dent Management)
mic_external_onInterview

Nora Ennahachi (MyDent) als minister van VWS: ‘Ik zou bewust naast zorgverleners en burgers gaan staan’

14 jan om 10:30 uurtimer5 min

Nora Ennahachi, operationeel directeur van MyDent, een grote tandartspraktijk in Utrecht en…

Lees verder »
Praktijkmanager Fiona Harmsen (Foto: Bij Nader Inzien)
mic_external_onInterview

Praktijkmanager Fiona Harmsen als minister van VWS: ‘Kies voor vrouwenemancipatie als motor van de mondzorg’

18 dec 2025 timer4 min
Wat zou u doen als u minister van Volksgezondheid, Welzijn en Sport was? Fiona Harmsen, praktijkmanager van…
Lees verder »
De ledenraad ziet financiële risico's in een cao: daling van de tarieven, financiële gevolgen van handhaving op schijnzelfstandigheid versus mogelijke loonstijgingen. (Foto: Shutterstock)
flash_onNieuws

KNMT: 'Tijd niet rijp voor onderhandelingen over cao'

5 nov 2025 timer3 min

De ledenraad van de KNMT heeft het bestuur gevraagd duidelijkheid te verschaffen over de cao…

Lees verder »
flash_onNieuws

Rapport Rekenkamer: Huisartsentekort bestaat echt en groeit alleen maar

3 apr 2025

Uit het rapport 'Focus op huisartsentekort' van de Algemene Rekenkamer blijkt dat een op de twintig…

Lees verder »

Dentiva Radar: zzp of loondienst?

26 mrt 2025 timer4 min

Dentiva hield een enquête onder zorgprofessionals over de gevolgen van het nieuwe zzp-regime. Aan het onderzoek…

Lees verder »
Staatssecretaris Idsinga: 'Bedrijven die aantonen dat zij schijnzelfstandigheid tegengaan, krijgen in 2025 nog geen boetes’ (Foto: Martijn Beekman/Rijksoverheid)
flash_onNieuws
all_inclusiveAchtergrondartikel

Grensoverschrijdend gedrag: leiderschap én beleid ‘bittere noodzaak’

16 jul 2024 timer6 min

De kranten en social media staan er bol van: grensoverschrijdend gedrag. Schrijnende verhalen komen naar buiten…

Lees verder »