Minister Bruins zet taakherschikking door

dinsdag 8 mei 2018
timer 1 min
Minister Bruins van Medische Zorg gaat de Tweede Kamer nog voor de zomer de Algemene Maatregel van Bestuur sturen om een experiment met taakherschikking mogelijk te maken. Dat heeft hij de KNMT per brief laten weten

In  zijn brief (pdf) stelt minister Bruins dat hij de KNMT en collega-beroepsverenigingen de mogelijkheid geboden heeft uiterlijk 20 april met een alternatief te komen. "ANT en NVM bleken echter niet bereid zelfs maar op een uitnodiging van de KNMT tot gesprek in te gaan. Nu een dergelijk compromis niet tot stand is gekomen, zal de minister de maatregel in de vorm zoals hij deze eerder aankondigde indienen bij de Tweede Kamer", schrijftde KNMT.

 

De KNMT zegt verbaasd te zijn over het feit dat de minister niet eerst de uitkomsten van het onderzoek naar de benodigde capaciteit in de mondzorg, dat momenteel wordt uitgevoerd, afwacht. "De zet van de minister komt daarentegen niet onverwacht", laat de KNMT weten. De KNMT blijft daarom met Tweede Kamerleden in gesprek om alsnog een experiment tot stand te brengen waarin het belang van de patiënt en de kwaliteit van de mondzorg centraal staan.

Bron: KNMT

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Minister Bruins zet taakherschikking door

Lees verder - met dit thema

Van regelen naar regie: krijg grip als praktijkmanager

4 jun om 15:45 uurtimer4 min

De praktijk draait, maar jouw dag loopt anders dan gepland. Je reageert op wat er tussendoor komt en schuift…

Lees verder »
Marc d'Ancona en Michel Fortman: ‘In deze tijd met oplopend verzuim hebben praktijken alle baat bij vroegtijdige signalering en preventie door stevige praktijkmanagers.’ (Foto: Ewald Geerdink)
mic_external_onInterview

Michel Fortman: ‘Verzuimpreventie vergt draagvlak bij praktijkhouder en mandaat voor praktijkmanager’

4 jun om 11:45 uurtimer5 min

Het ziekteverzuim in de zorg blijft hardnekkig hoog en verschuift steeds vaker naar langdurige uitval. Vooral…

Lees verder »
all_inclusiveAchtergrondartikel

19e Dag van de Praktijkmanager over werkgeluk: ‘Praktijkmanager bakt niet de hele pizza’

28 mei om 13:30 uurtimer5 min

Hoe zorg je voor meer werkgeluk in de zorgpraktijk en wat is de rol van de praktijkmanagers daarbij? Dat is de…

Lees verder »
'Een werkomgeving waarin samenwerking, waardering en ruimte voor eigen ideeën centraal staan, draagt direct bij aan duurzame inzetbaarheid én aantrekkelijk werkgeverschap.' (Foto: Shutterstock)
person_outlineBlog

Wet DBA en wet Loontransparantie - hoe kan deze wetgeving bijdragen aan werkgeluk?

20 mei om 16:45 uurtimer5 min

De arbeidsmarkt verandert snel. Nieuwe wetgeving rondom loontransparantie en schijnzelfstandigheid dwingt…

Lees verder »
 Maaike van der Mee en Gracita Linger: ‘Veel medewerkers vertrekken omdat ze zich niet gehoord, gezien of gewaardeerd voelen.’ (Foto:  Shutterstock)
all_inclusiveAchtergrondartikel

Maaike van der Mee en Gracita Linger over verzuim: ‘Goed voor je personeel zorgen is de voorwaarde voor een gezonde praktijk’

6 mei om 13:30 uurtimer5 min

Verzuim groeit uit tot een structureel probleem in de mondzorg. Het bedreigt de continuïteit…

Lees verder »
Foto: Rianne Schrijver en Marlies Schipper_KennisConnect
mic_external_onInterview

Rianne Schrijver en Marlies Schippers bij de PM Dag: 'Bepaal je positie en spreek je uit’

28 apr om 13:30 uurtimer5 min

Wat maakt dat mensen met plezier, energie en betrokkenheid hun werk doen? In de workshop ‘Werkgeluk in de…

Lees verder »
Rianne van Dongen (Visser & Visser)
mic_external_onInterview

Rianne van Dongen bij de PM Dag: ‘De echte uitdaging van HR? Niet de regels, maar het gedrag’

23 apr om 10:15 uurtimer4 min

Tijdens de Dag van de Praktijkmanager op 21 mei neemt Rianne van Dongen, manager Salaris & HR bij Visser…

Lees verder »
Klara Knapen (Foto: NVvPM)
mic_external_onInterview

Klara Knapen (NVvPM) bij de PM Dag: ‘Timemanagement gaat over tijd voor jezelf maken’

15 apr om 10:00 uurtimer4 min

Klara Knapen, voorzitter van de Nederlandse Vereniging voor Praktijkmanagement, geeft tijdens…

Lees verder »