Onduidelijkheid over VOG voor artsen

woensdag 11 mei 2016
timer 2 min
Biedt u zorg aan patiënten met een Wlz-indicatie thuis of in een instelling, en doen uw medewerkers dat ook? Dan zou het kunnen dat u verplicht door de nieuwe klachtenwet Wkkgz wordt om een Verklaring Omtrent Gedrag (VOG) aan te vragen.

De Wet kwaliteit, klachten en geschillen zorg is dit jaar van kracht gegaan. Over de invulling van de kwaliteitseisen wordt stukje bij beetje meer bekend. Zo bent u als huisarts verplicht om de antecedenten na te gaan van medewerkers die na 1 januari 2016 worden aangenomen. De vergewisplicht geldt voor het aannemen van een aios, doktersassistente en poh, omdat zij zorg verlenen in de huisartsenpraktijk.


Om aan deze plicht te voldoen, kunt u referenties opvragen bij voormalige werkgevers, de eventuele BIG-registratie van de nieuwe medewerker natrekken of bij IGZ informeren of de nieuwe medewerker is opgenomen in het register van zorgverleners die wegens disfunctioneren zijn ontslagen. Het register is niet openbaar, via www.igz.nl/melden kunt u navragen of een beoogd nieuwe medewerker erin is opgenomen. Het kabinet wilde oorspronkelijk ook alle zorgverleners verplichten om van nieuwe medewerkers een recent afgegeven VOG-verklaring te vragen. Dit is uiteindelijk niet het geval maar er bestaat onduidelijkheid over de VOG-verklaring in het kader van de Wlz. De LHV is te rade gegaan bij het ministerie van VWS.

bron: LHV

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Onduidelijkheid over VOG voor artsen

Lees verder - met dit thema

Charlotte van den Wall Bake tijdens de Dag van de Praktijkmanager 2025. Foto: Jitske Seckel
mic_external_onInterview

Charlotte van den Wall Bake als minister van VWS: ‘Ik zou van werkgeluk een topprioriteit maken’

15 jan om 15:45 uurtimer4 min

Charlotte van den Wall Bake is coach, trainer en spreker en begeleidt al ruim twintig jaar zorgprofessionals.…

Lees verder »
Nora Ennahachi: 'Er is in de mondzorg een tekort aan empathisch leiderschap.' (Fotografie: MyDent/Dent Management)
mic_external_onInterview

Nora Ennahachi (MyDent) als minister van VWS: ‘Ik zou bewust naast zorgverleners en burgers gaan staan’

14 jan om 10:30 uurtimer5 min

Nora Ennahachi, operationeel directeur van MyDent, een grote tandartspraktijk in Utrecht en…

Lees verder »
Praktijkmanager Fiona Harmsen (Foto: Bij Nader Inzien)
mic_external_onInterview

Praktijkmanager Fiona Harmsen als minister van VWS: ‘Kies voor vrouwenemancipatie als motor van de mondzorg’

18 dec 2025 timer4 min
Wat zou u doen als u minister van Volksgezondheid, Welzijn en Sport was? Fiona Harmsen, praktijkmanager van…
Lees verder »
De ledenraad ziet financiële risico's in een cao: daling van de tarieven, financiële gevolgen van handhaving op schijnzelfstandigheid versus mogelijke loonstijgingen. (Foto: Shutterstock)
flash_onNieuws

KNMT: 'Tijd niet rijp voor onderhandelingen over cao'

5 nov 2025 timer3 min

De ledenraad van de KNMT heeft het bestuur gevraagd duidelijkheid te verschaffen over de cao…

Lees verder »
flash_onNieuws

Rapport Rekenkamer: Huisartsentekort bestaat echt en groeit alleen maar

3 apr 2025

Uit het rapport 'Focus op huisartsentekort' van de Algemene Rekenkamer blijkt dat een op de twintig…

Lees verder »

Dentiva Radar: zzp of loondienst?

26 mrt 2025 timer4 min

Dentiva hield een enquête onder zorgprofessionals over de gevolgen van het nieuwe zzp-regime. Aan het onderzoek…

Lees verder »
Staatssecretaris Idsinga: 'Bedrijven die aantonen dat zij schijnzelfstandigheid tegengaan, krijgen in 2025 nog geen boetes’ (Foto: Martijn Beekman/Rijksoverheid)
flash_onNieuws
all_inclusiveAchtergrondartikel

Grensoverschrijdend gedrag: leiderschap én beleid ‘bittere noodzaak’

16 jul 2024 timer6 min

De kranten en social media staan er bol van: grensoverschrijdend gedrag. Schrijnende verhalen komen naar buiten…

Lees verder »