Overweeg jij een andere baan? Zo hak je de knoop door

maandag 5 februari 2018
timer 2 min
Twijfel je of je nog wel op de juiste plek zit? Overweeg je om een andere baan te gaan zoeken? Met deze truc kun jij snel je knoop doorhakken!

Plezier, Prijs en Prestige

Stel jezelf de vraag: Hoe scoor ik deze baan op de 3 P’s: Plezier, Prijs en Prestige? Dus, heb ik veel plezier in dit werk? Heb ik goede arbeidsvoorwaarden? Heeft dit werk voldoende aanzien? Je score moet minimaal 2 uit 3 zijn om de baan met passie te vervullen. Als ZZP’er maak ik bij elke aanvraag de afweging hoe de opdracht scoort op de 3 P’s. Krijg ik er heel goed voor betaald, maar is het een saaie opdracht en kan ik niet lachen met m’n klant? Dan bedank ik ervoor. Zo behoud ik mijn passie voor mijn vak, en houd ik energie over voor opdrachten waar ik wel graag 'ja' op zeg.


Voldoende (toekomst)mogelijkheden?

Plezier en prijs zijn wel heldere begrippen, maar prestige vraagt misschien een toelichting. Zelf vertaal ik die naar ‘heeft deze baan voor mij voldoende betekenis?’ Leer ik er bijvoorbeeld veel van? Is het een grote organisatie met veel mogelijkheden voor de toekomst? Of beteken ik op deze manier echt iets voor mijn medemens? Zo doe ik dus ook werk waarvoor ik niets betaald krijg, maar dat ik toch met veel passie doe. Natuurlijk kunnen deze 3 P’s je ook helpen om je huidige baan toffer te maken. Onderzoek bijvoorbeeld hoe je extra uitdagende taken kunt krijgen (prestige). Organiseer een bedrijfsuitje (plezier). Vraag of je een opleiding mag gaan volgen (prijs).


Tip voor werkgevers: 

En voor alle werkgevers die dit lezen: alléén een uitmuntend salaris bieden is dus nooit voldoende om passievolle medewerkers aan je organisatie te binden.


Marloes den Heijer

Teambuilder voor tandartspraktijken

www.passieinpraktijk.nl


Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Overweeg jij een andere baan? Zo hak je de knoop door

Lees verder - met dit thema

Op het gebied van cao-ontwikkelingen signaleert Eva Izeboud, HR-manager en adviseur bij Visser & Visser, een trend richting zekerheid, vaste arbeidsovereenkomsten en minder structurele flexibiliteit. (Foto: Eva Izeboud)
all_inclusiveAchtergrondartikel

Webinar ‘HR-actualiteiten’: Overzicht, grip en praktische handvatten voor praktijkmanagers

1 dec om 16:30 uurtimer5 min
Het PraktijkmanagersNetwerk organiseerde op 25 november een webinar over ‘HR-actualiteiten en teamontwikkeling in…
Lees verder »

Adem in, adem uit: zo geef je stress minder grip op je werkdag

25 nov om 09:00 uurtimer4 min

Een werkdag kan soms voelen als een sprint die onverwacht verandert in een marathon. Je start fris, maar…

Lees verder »
Aantal vrouwen met voltijdbaan groeit spectaculair: stijging van 33 procent in tien jaar
flash_onNieuws

‘Beeld dat vrouwen alleen in deeltijd willen werken is achterhaald’

12 nov om 11:45 uurtimer3 min

Het aantal Nederlanders met een voltijdbaan is de afgelopen tien jaar met bijna vijftien…

Lees verder »

Edin presenteert de ABC-Management formule. Dé routekaart voor jouw groei als praktijkmanager

10 sep om 10:00 uurtimer4 min

Als praktijkmanager ben je continu in beweging. Misschien ben je klaar voor meer…

Lees verder »
Victor Mion tijdens de Dag van de Praktijkmanager 2025 (Foto: Jitske Seckel)
flash_onNieuws

Training ‘One Minute Coach in drie maanden!’

26 jun om 17:30 uurtimer4 min

Helpen is goed, coachen is beter. Voor jezelf, je medewerkers en de praktijk. Maar wat is het verschil precies…

Lees verder »
Laura Bas (Foto: Jitske Seckel)
all_inclusiveAchtergrondartikel

Laura Bas over vier generaties op de werkvloer: ‘Zoek de verbinding in plaats van de verschillen’

20 jun om 10:48 uurtimer4 min

Generatie Z-expert Laura Bas gaf tijdens de Dag van de Praktijkmanager op 12 juni een inspirerende keynote over…

Lees verder »
Nora Ennahachi - eigen foto
all_inclusiveAchtergrondartikel

Nora Ennahachi bij de PM Dag: ‘Begin bij authentiek leiderschap, ontwikkel je en maak je onmisbaar’

19 jun om 17:00 uurtimer4 min

Tijdens een boeiende masterclass deelde Nora Ennahachi, operationeel directeur van MyDent en oprichter van Dent…

Lees verder »
mic_external_onInterview

Kim Vermeulen over Coöperatie Paramedie Gelderland Midden: ‘Samenwerken is geen project, maar is blijvend’

17 jun om 15:30 uurtimer5 min

Kim Vermeulen, praktijkmanager bij FysioDynamiek, is een van de drijvende krachten achter de Coöperatie…

Lees verder »