POH-S blijft onderdeel van team huisartsenpraktijk

woensdag 10 februari 2016
timer 2 min
De functie van praktijkondersteuner huisartsenzorg somatiek (POH-S) blijft bestaan, naast de toekomstige praktijkverpleegkundige huisartsenzorg (PVH). Met dit besluit moet een einde komen aan de onzekerheid over het toekomstperspectief van de POH-S.

Het akkoord werd gesloten door de NVvPO, werkgeversorganisaties LHV, NHG en InEen, werknemersorganisaties NVDA, V&VN en de hbo-opleidingen.


De POH-S is verantwoordelijk voor minder complexe zorg en behandeling bij chronische aandoeningen, naast de PVH die verantwoordelijk is voor hoog complexe zorg en de coördinatie daarvan.  Eerder genoemde partijen hebben nu dus besloten dat de inmiddels goed ingeburgerde en gewaardeerde POH-S onderdeel blijft uitmaken van het praktijkteam. Uitgangspunt voor de beide functies zijn de bestaande competentieprofielen voor POH-S en PVH, beiden opgeleid op hbo-niveau.


Perspectief

Stichting Sociaal Fonds Huisartsenzorg (SSFH) bracht recent alle partijen bij elkaar om een einde te maken aan de onzekerheid die was ontstaan bij POH’ers, )aankomende) studenten en hun opleidingsinstellingen over het toekomstperspectief van de POH-S. Daarbij is in de afgelopen periode krapte op de arbeidsmarkt ontstaan. In afwachting van de komst van de praktijkverpleegkundige werd de hbo-opleiding tot POH-S stilgelegd, terwijl pas over vier jaar afgestudeerden uit de hbo-opleiding tot PVH uitstromen. Met het akkoord willen de veldpartijen een einde maken aan deze situatie met als gevolg dat de opleiding tot PVH wordt voortgezet en de opleiding POH-S kan worden hervat. Voor beide functies bestaat perspectief binnen de huisartsenpraktijk.

 

Stageplaatsen

SSFH verduidelijkt waar nodig wat minder en hoog complexe zorg is en de competenties en niveaus die nodig zijn. In het akkoord is afgesproken dat SSFH in samenwerking met de veldpartijen voldoende stageplaatsen organiseert. SSFH bewaakt verder de kwaliteit van de POH-S opleidingen door middel van certificering en realiseert een landelijk uniform toelatingsassessment voor de opleiding tot POH-S. Opleiders worden opgeroepen de beide leerlijnen tot POH-S en PVH aan te bieden in het hoger beroepsonderwijs.


Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
POH-S blijft onderdeel van team huisartsenpraktijk

Lees verder - met dit thema

Foto: Rianne Schrijver en Marlies Schipper_KennisConnect
mic_external_onInterview

Rianne Schrijver en Marlies Schippers bij de PM Dag: 'Bepaal je positie en spreek je uit’

28 apr om 13:30 uurtimer5 min

Wat maakt dat mensen met plezier, energie en betrokkenheid hun werk doen? In de workshop ‘Werkgeluk in de…

Lees verder »
Rianne van Dongen (Visser & Visser)
mic_external_onInterview

Rianne van Dongen bij de PM Dag: ‘De echte uitdaging van HR? Niet de regels, maar het gedrag’

23 apr om 10:15 uurtimer4 min

Tijdens de Dag van de Praktijkmanager op 21 mei neemt Rianne van Dongen, manager Salaris & HR bij Visser…

Lees verder »
Klara Knapen (Foto: NVvPM)
mic_external_onInterview

Klara Knapen (NVvPM) bij de PM Dag: ‘Timemanagement gaat over tijd voor jezelf maken’

15 apr om 10:00 uurtimer4 min

Klara Knapen, voorzitter van de Nederlandse Vereniging voor Praktijkmanagement, geeft tijdens…

Lees verder »
Merijn Ruis (eigen foto)
mic_external_onInterview

‘Gelukspsycholoog’ Merijn Ruis: ‘Sociale verbinding is veruit het belangrijkste’

9 apr om 13:45 uurtimer6 min

Psycholoog Merijn Ruis is al sinds zijn studietijd gefascineerd door menselijk geluk. Volgens…

Lees verder »
Ben Tiggelaar: ‘Werkgevers moeten zich niet afvragen: hoe ga ik om met Millennials en Gen Z’ers? Maar: hoe speel ik in op de behoeften van medewerkers in verschillende levensfasen?’
all_inclusiveAchtergrondartikel

Gedragswetenschapper Ben Tiggelaar: ‘Stereotypen’ over generaties zijn ‘moderne astrologie’

31 mrt om 11:30 uurtimer4 min

‘De meeste studies naar generatieverschillen deugen niet.’ Dat stelt Ben Tiggelaar,…

Lees verder »
Tandarts Noemi Romero en haar team - Monique Brunt i.s.m. Laurea Socials
all_inclusiveAchtergrondartikel

Werkgeluk in de praktijk: Sleutel tot toekomstbestendige zorg

19 mrt om 11:30 uurtimer5 min
De zorg staat onder druk. De arbeidsmarkt is krap, de zorgvraag neemt toe en teams worden kleiner en diverser.…
Lees verder »
Praktijkmanager Fiona Harmsen (Foto: Bij Nader Inzien)
flash_onNieuws

Bij Nader Inzien zoekt gepensioneerde tandartsen voor Amsterdamse vestiging

3 mrt om 15:00 uurtimer4 min
De sociale tandartsenpraktijk ‘Bij Nader Inzien’ in Havelte heeft zo veel nieuwe inzichten opgeleverd, dat de…
Lees verder »
Foto: Ewald Geerdink
flash_onNieuws

Ledenmiddagen PM Netwerk: Inspiratiesessies over de zeven bronnen van werkgeluk

17 dec 2025 timer2 min
Ook in 2026 trekken we met het PraktijkmanagersNetwerk het land in voor de jaarlijkse ledenmiddagen. Net als dit…
Lees verder »