Regeren is vooruitzien

dinsdag 8 december 2015
timer 2 min
De zon schijnt en we hebben temperaturen met dubbele cijfers. Voor wat betreft het weer heb ik helemaal niet het gevoel dat het bijna kerstmis is, maar in de praktijk is dat meer dan duidelijk. Zoals elk jaar zijn er weer heel veel patiënten die voor het einde van het jaar nog een afspraak willen maken, een verwijzing willen naar een specialist of met vragen over 2016 zitten.

Moeten ze nu wel of niet een aanvullende verzekering nemen of moeten ze deze juist opzeggen? Wat wordt nu wel of niet verrekend met het eigen risico? Het zijn allemaal beslissingen die stressverhogend werken bij patiënten omdat ze niet goed kunnen overzien wat de gevolgen zijn.

 

Tja, hadden we maar een glazen bol die ons precies kon laten zien wat 2016 ons zou brengen. Ook als praktijkmanager of praktijkeigenaar wil je graag weten wat er volgend jaar op je afkomt. Want wanneer dat duidelijk is, kan je actie ondernemen. Er zijn op dit moment nog veel zaken die we niet weten en gelet op de drukte, wordt dat waarschijnlijk pas na de kerst.

 

Maar laat je daardoor niet ontmoedigen. Tenslotte weten we ook al een heleboel wel. Zo moeten we volgend jaar een klachtenfunctionaris in de praktijk hebben door de nieuwe Wet kwaliteit klachten en geschillen zorg (Wkkgz). We weten dat de VAR-verklaring van medewerkers in de praktijk vervangen moet worden door een nieuwe overeenkomst en we weten dat er nieuwe richtlijnen zullen komen gebaseerd op de aanbevelingen uit de herziening van de WIP richtlijn. Daarnaast weten we in grote lijnen wat we kunnen verwachten van het team: zijn er zwangerschappen, zieken, verhuisplannen of opleidingen bekend en welke impact heeft dat op de bezetting?


Om het overzichtelijk te houden, kun je een lijst opstellen met de toekomstige veranderingen. Ga ze één voor één af om te kijken of je jezelf en de praktijk daar voldoende op hebt voorbereid. Zo zorg je ervoor dat je straks voor zo min mogelijk verrassingen komt te staan. 

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Regeren is vooruitzien

Lees verder - met dit thema

Op het gebied van cao-ontwikkelingen signaleert Eva Izeboud, HR-manager en adviseur bij Visser & Visser, een trend richting zekerheid, vaste arbeidsovereenkomsten en minder structurele flexibiliteit. (Foto: Eva Izeboud)
all_inclusiveAchtergrondartikel

Webinar ‘HR-actualiteiten’: Overzicht, grip en praktische handvatten voor praktijkmanagers

1 dec om 16:30 uurtimer5 min
Het PraktijkmanagersNetwerk organiseerde op 25 november een webinar over ‘HR-actualiteiten en teamontwikkeling in…
Lees verder »

Adem in, adem uit: zo geef je stress minder grip op je werkdag

25 nov om 09:00 uurtimer4 min

Een werkdag kan soms voelen als een sprint die onverwacht verandert in een marathon. Je start fris, maar…

Lees verder »
Aantal vrouwen met voltijdbaan groeit spectaculair: stijging van 33 procent in tien jaar
flash_onNieuws

‘Beeld dat vrouwen alleen in deeltijd willen werken is achterhaald’

12 nov om 11:45 uurtimer3 min

Het aantal Nederlanders met een voltijdbaan is de afgelopen tien jaar met bijna vijftien…

Lees verder »

Edin presenteert de ABC-Management formule. Dé routekaart voor jouw groei als praktijkmanager

10 sep om 10:00 uurtimer4 min

Als praktijkmanager ben je continu in beweging. Misschien ben je klaar voor meer…

Lees verder »
Victor Mion tijdens de Dag van de Praktijkmanager 2025 (Foto: Jitske Seckel)
flash_onNieuws

Training ‘One Minute Coach in drie maanden!’

26 jun om 17:30 uurtimer4 min

Helpen is goed, coachen is beter. Voor jezelf, je medewerkers en de praktijk. Maar wat is het verschil precies…

Lees verder »
Laura Bas (Foto: Jitske Seckel)
all_inclusiveAchtergrondartikel

Laura Bas over vier generaties op de werkvloer: ‘Zoek de verbinding in plaats van de verschillen’

20 jun om 10:48 uurtimer4 min

Generatie Z-expert Laura Bas gaf tijdens de Dag van de Praktijkmanager op 12 juni een inspirerende keynote over…

Lees verder »
Nora Ennahachi - eigen foto
all_inclusiveAchtergrondartikel

Nora Ennahachi bij de PM Dag: ‘Begin bij authentiek leiderschap, ontwikkel je en maak je onmisbaar’

19 jun om 17:00 uurtimer4 min

Tijdens een boeiende masterclass deelde Nora Ennahachi, operationeel directeur van MyDent en oprichter van Dent…

Lees verder »
mic_external_onInterview

Kim Vermeulen over Coöperatie Paramedie Gelderland Midden: ‘Samenwerken is geen project, maar is blijvend’

17 jun om 15:30 uurtimer5 min

Kim Vermeulen, praktijkmanager bij FysioDynamiek, is een van de drijvende krachten achter de Coöperatie…

Lees verder »