Zo blijf je positief

donderdag 19 november 2015
timer 3 min
Negatieve gedachten komen zelden uit de lucht vallen. De meeste mensen voelen zich slachtoffer van de omstandigheden en geven anderen de schuld, maar een negatieve gedachte maakt soms ook wat duidelijk. Hoe blijf je positief?

Vermijd negatieve invloeden 

  1. Ook al is het van familie of vrienden, accepteer geen negatief gedrag en vermijd het, zodat het niet op jou overslaat. 
  2. Vervang negatieve door positieve gedachten. Er zijn altijd voor- en nadelen en jij bepaalt waar je de nadruk op legt. Als je aan iets vervelends denkt, denk dan ook aan iets positiefs. Doe je dit lang genoeg, dan wordt het een tweede natuur en maakt het een groot verschil. 
  3. Lach veel en vaak. Het lucht niet alleen op, het is ook nog eens gezond. 

 

Omgeef je met positieve invloeden

  1. Je gedachten en activiteiten zijn vergelijkbaar met een magneet. Blijf je een probleem voor je uitschuiven, dan verandert er niets of wordt het zelfs erger. Denk je positief, dan pak je het probleem eerder aan en richt je je op de positieve opties. 
  2. Ben je in een negatieve stemming? Richt je dag dan positief in. Bekijk geen verdrietige film en sla de rouwadvertenties over, maar doe dingen waar je vrolijk van wordt. 
  3. Is er een citaat die je kracht geef of waar je vrolijk van wordt? Stop hem in je portemonnee en werp er zo nu en dan een blik op. 
  4. Stel jezelf voor als positief persoon. Je wilt positiever worden, dus denk er eens over na hoe dat eruit ziet. Zo werk je makkelijker naar dat doel toe. 
  5. Wil je meer succes? Kijk naar wat er nu al goed gaat en breid dat uit. Wil je meer genegenheid? Focus je op de mensen die nu al om je geven en geef hen je onverdeelde aandacht. Benader het kortom positief en neem niet jouw tekortkomingen als uitgangspunt. 
  6. Wees eerlijk. Je kunt jezelf niet veranderen als je niet erkent dat je iets moet veranderen. 
  7. Stel doelen. Een doel geeft je iets om naar uit te kijken en naar toe te leven. Maak ze echter niet te groot, kleine successen geven een fijn gevoel terwijl grote doelen misschien te hoog gegrepen zijn. 

 

Tot slot 

Succes is een keuze, hoor je wel eens, maar was het maar zo makkelijk. Je kunt je gedachten wel richten op positieve zaken en dat maakt al een groot verschil. Werk aan wat je wilt (doelen) en niet aan wat je niet wilt (zorgen) en het geeft je positieve energie en vermindert de stress. Kortom: het proberen waard. 

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Zo blijf je positief

Lees verder - met dit thema

Van regelen naar regie: krijg grip als praktijkmanager

4 jun om 15:45 uurtimer4 min

De praktijk draait, maar jouw dag loopt anders dan gepland. Je reageert op wat er tussendoor komt en schuift…

Lees verder »
Marc d'Ancona en Michel Fortman: ‘In deze tijd met oplopend verzuim hebben praktijken alle baat bij vroegtijdige signalering en preventie door stevige praktijkmanagers.’ (Foto: Ewald Geerdink)
mic_external_onInterview

Michel Fortman: ‘Verzuimpreventie vergt draagvlak bij praktijkhouder en mandaat voor praktijkmanager’

4 jun om 11:45 uurtimer5 min

Het ziekteverzuim in de zorg blijft hardnekkig hoog en verschuift steeds vaker naar langdurige uitval. Vooral…

Lees verder »
all_inclusiveAchtergrondartikel

19e Dag van de Praktijkmanager over werkgeluk: ‘Praktijkmanager bakt niet de hele pizza’

28 mei om 13:30 uurtimer5 min

Hoe zorg je voor meer werkgeluk in de zorgpraktijk en wat is de rol van de praktijkmanagers daarbij? Dat is de…

Lees verder »
'Een werkomgeving waarin samenwerking, waardering en ruimte voor eigen ideeën centraal staan, draagt direct bij aan duurzame inzetbaarheid én aantrekkelijk werkgeverschap.' (Foto: Shutterstock)
person_outlineBlog

Wet DBA en wet Loontransparantie - hoe kan deze wetgeving bijdragen aan werkgeluk?

20 mei om 16:45 uurtimer5 min

De arbeidsmarkt verandert snel. Nieuwe wetgeving rondom loontransparantie en schijnzelfstandigheid dwingt…

Lees verder »
 Maaike van der Mee en Gracita Linger: ‘Veel medewerkers vertrekken omdat ze zich niet gehoord, gezien of gewaardeerd voelen.’ (Foto:  Shutterstock)
all_inclusiveAchtergrondartikel

Maaike van der Mee en Gracita Linger over verzuim: ‘Goed voor je personeel zorgen is de voorwaarde voor een gezonde praktijk’

6 mei om 13:30 uurtimer5 min

Verzuim groeit uit tot een structureel probleem in de mondzorg. Het bedreigt de continuïteit…

Lees verder »
Foto: Rianne Schrijver en Marlies Schipper_KennisConnect
mic_external_onInterview

Rianne Schrijver en Marlies Schippers bij de PM Dag: 'Bepaal je positie en spreek je uit’

28 apr om 13:30 uurtimer5 min

Wat maakt dat mensen met plezier, energie en betrokkenheid hun werk doen? In de workshop ‘Werkgeluk in de…

Lees verder »
Rianne van Dongen (Visser & Visser)
mic_external_onInterview

Rianne van Dongen bij de PM Dag: ‘De echte uitdaging van HR? Niet de regels, maar het gedrag’

23 apr om 10:15 uurtimer4 min

Tijdens de Dag van de Praktijkmanager op 21 mei neemt Rianne van Dongen, manager Salaris & HR bij Visser…

Lees verder »
Klara Knapen (Foto: NVvPM)
mic_external_onInterview

Klara Knapen (NVvPM) bij de PM Dag: ‘Timemanagement gaat over tijd voor jezelf maken’

15 apr om 10:00 uurtimer4 min

Klara Knapen, voorzitter van de Nederlandse Vereniging voor Praktijkmanagement, geeft tijdens…

Lees verder »