Zo blijf je positief

donderdag 19 november 2015
timer 3 min
Negatieve gedachten komen zelden uit de lucht vallen. De meeste mensen voelen zich slachtoffer van de omstandigheden en geven anderen de schuld, maar een negatieve gedachte maakt soms ook wat duidelijk. Hoe blijf je positief?

Vermijd negatieve invloeden 

  1. Ook al is het van familie of vrienden, accepteer geen negatief gedrag en vermijd het, zodat het niet op jou overslaat. 
  2. Vervang negatieve door positieve gedachten. Er zijn altijd voor- en nadelen en jij bepaalt waar je de nadruk op legt. Als je aan iets vervelends denkt, denk dan ook aan iets positiefs. Doe je dit lang genoeg, dan wordt het een tweede natuur en maakt het een groot verschil. 
  3. Lach veel en vaak. Het lucht niet alleen op, het is ook nog eens gezond. 

 

Omgeef je met positieve invloeden

  1. Je gedachten en activiteiten zijn vergelijkbaar met een magneet. Blijf je een probleem voor je uitschuiven, dan verandert er niets of wordt het zelfs erger. Denk je positief, dan pak je het probleem eerder aan en richt je je op de positieve opties. 
  2. Ben je in een negatieve stemming? Richt je dag dan positief in. Bekijk geen verdrietige film en sla de rouwadvertenties over, maar doe dingen waar je vrolijk van wordt. 
  3. Is er een citaat die je kracht geef of waar je vrolijk van wordt? Stop hem in je portemonnee en werp er zo nu en dan een blik op. 
  4. Stel jezelf voor als positief persoon. Je wilt positiever worden, dus denk er eens over na hoe dat eruit ziet. Zo werk je makkelijker naar dat doel toe. 
  5. Wil je meer succes? Kijk naar wat er nu al goed gaat en breid dat uit. Wil je meer genegenheid? Focus je op de mensen die nu al om je geven en geef hen je onverdeelde aandacht. Benader het kortom positief en neem niet jouw tekortkomingen als uitgangspunt. 
  6. Wees eerlijk. Je kunt jezelf niet veranderen als je niet erkent dat je iets moet veranderen. 
  7. Stel doelen. Een doel geeft je iets om naar uit te kijken en naar toe te leven. Maak ze echter niet te groot, kleine successen geven een fijn gevoel terwijl grote doelen misschien te hoog gegrepen zijn. 

 

Tot slot 

Succes is een keuze, hoor je wel eens, maar was het maar zo makkelijk. Je kunt je gedachten wel richten op positieve zaken en dat maakt al een groot verschil. Werk aan wat je wilt (doelen) en niet aan wat je niet wilt (zorgen) en het geeft je positieve energie en vermindert de stress. Kortom: het proberen waard. 

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Zo blijf je positief

Lees verder - met dit thema

Foto: Rianne Schrijver en Marlies Schipper_KennisConnect
mic_external_onInterview

Rianne Schrijver en Marlies Schippers bij de PM Dag: 'Bepaal je positie en spreek je uit’

28 apr om 13:30 uurtimer5 min

Wat maakt dat mensen met plezier, energie en betrokkenheid hun werk doen? In de workshop ‘Werkgeluk in de…

Lees verder »
Rianne van Dongen (Visser & Visser)
mic_external_onInterview

Rianne van Dongen bij de PM Dag: ‘De echte uitdaging van HR? Niet de regels, maar het gedrag’

23 apr om 10:15 uurtimer4 min

Tijdens de Dag van de Praktijkmanager op 21 mei neemt Rianne van Dongen, manager Salaris & HR bij Visser…

Lees verder »
Klara Knapen (Foto: NVvPM)
mic_external_onInterview

Klara Knapen (NVvPM) bij de PM Dag: ‘Timemanagement gaat over tijd voor jezelf maken’

15 apr om 10:00 uurtimer4 min

Klara Knapen, voorzitter van de Nederlandse Vereniging voor Praktijkmanagement, geeft tijdens…

Lees verder »
Merijn Ruis (eigen foto)
mic_external_onInterview

‘Gelukspsycholoog’ Merijn Ruis: ‘Sociale verbinding is veruit het belangrijkste’

9 apr om 13:45 uurtimer6 min

Psycholoog Merijn Ruis is al sinds zijn studietijd gefascineerd door menselijk geluk. Volgens…

Lees verder »
Ben Tiggelaar: ‘Werkgevers moeten zich niet afvragen: hoe ga ik om met Millennials en Gen Z’ers? Maar: hoe speel ik in op de behoeften van medewerkers in verschillende levensfasen?’
all_inclusiveAchtergrondartikel

Gedragswetenschapper Ben Tiggelaar: ‘Stereotypen’ over generaties zijn ‘moderne astrologie’

31 mrt om 11:30 uurtimer4 min

‘De meeste studies naar generatieverschillen deugen niet.’ Dat stelt Ben Tiggelaar,…

Lees verder »
Tandarts Noemi Romero en haar team - Monique Brunt i.s.m. Laurea Socials
all_inclusiveAchtergrondartikel

Werkgeluk in de praktijk: Sleutel tot toekomstbestendige zorg

19 mrt om 11:30 uurtimer5 min
De zorg staat onder druk. De arbeidsmarkt is krap, de zorgvraag neemt toe en teams worden kleiner en diverser.…
Lees verder »
Praktijkmanager Fiona Harmsen (Foto: Bij Nader Inzien)
flash_onNieuws

Bij Nader Inzien zoekt gepensioneerde tandartsen voor Amsterdamse vestiging

3 mrt om 15:00 uurtimer4 min
De sociale tandartsenpraktijk ‘Bij Nader Inzien’ in Havelte heeft zo veel nieuwe inzichten opgeleverd, dat de…
Lees verder »
Foto: Ewald Geerdink
flash_onNieuws

Ledenmiddagen PM Netwerk: Inspiratiesessies over de zeven bronnen van werkgeluk

17 dec 2025 timer2 min
Ook in 2026 trekken we met het PraktijkmanagersNetwerk het land in voor de jaarlijkse ledenmiddagen. Net als dit…
Lees verder »