Show je praktijk: Tandartspraktijk PuntGaaf

maandag 30 januari 2017
timer 2 min
Een praktijk dat niet lijkt op een typische tandartsenpraktijk. Dat had John Heijdra 7 jaar geleden voor ogen toen hij zij nieuwe praktijk liet bouwen. Daarom koos hij voor architecten buiten de tandheelkunde.

“Als je vakbladen doorbladert of bij een andere tandartspraktijk binnenstapt, dan herken je eigenlijk direct wie het ontwerpen heeft,” vertelt praktijkhouder John Heijdra. “Voor de patiënten maakt het eigenlijk niet zoveel uit, maar ik wilde dat zelf niet.”

 

Taakdelegatie

Dat resulteerde in een praktijk met een centrale ruimte waarop alle behandelkamers bereikbaar zijn. “Daar kunnen patiënten niet komen, maar de medewerkers uiteraard wel. Daardoor wordt de praktijk dus eigenlijk aangestuurd vanuit één punt en vindt er op een makkelijke manier taakdelegatie plaats. Ik ben daar ontzettend trots op,” aldus Heijdra.

 

“Daarnaast vond ik het heel belangrijk dat de praktijk ruim opgezet zou zijn. Thuis wil je ook genoeg leefruimte en dat geldt ook voor je werkplek. En een prettige werkomgeving is ook voor je medewerkers goed. Ik wil graag dat iedereen met plezier komt werken en daar is dit een belangrijk onderdeel van.”

 

Verwijspraktijk

PuntGaaf is een verwijspraktijk voor angstige kinderen. Bij het inrichten van de behandelkamers moest er dus een goede balans gevonden worden tussen. “Het moet leuk zijn voor kinderen, maar niet kinderachtig.” De praktijk bestaat uit 6 kamers: 3 voor volwassenen en 3 voor kinderen. Overal is het centrale thema natuur te zien. “In de kamers voor kinderen hebben we tekeningen die gemaakt zijn door een illustrator van kinderboeken. Soms ontkomen we er niet aan dat een volwassene in een van deze kamers wordt behandeld en dan blijkt hij of zij die illustraties ook heel leuk te vinden,” vertelt Heijdra.

 

Het thema natuur komt ook terug in de behandelkamers voor volwassenen en in de algemene ruimte. Heijdra: “Je waant je in een grasveld doordat we grote foto’s van gras aan de muren hebben. Dat werkt rustgevend. Daarnaast hebben we ook kijkkasten voor kinderen maar stiekem vinden volwassenen het ook leuk om daar doorheen te kijken.”

 

Lijkt het u leuk om uw praktijk te showen? Laat het ons weten!

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Show je praktijk: Tandartspraktijk PuntGaaf
Show je praktijk: Tandartspraktijk PuntGaaf
Show je praktijk: Tandartspraktijk PuntGaaf
Show je praktijk: Tandartspraktijk PuntGaaf
Show je praktijk: Tandartspraktijk PuntGaaf
Show je praktijk: Tandartspraktijk PuntGaaf

Lees verder - met dit thema

Praktijkmanager Linda van Doremalen: 'Ik kan de samenwerking met Basiq Dental zeker aanbevelen'

23 sep om 15:00 uurtimer3 min
Linda van Doremalen is praktijkmanager bij Mondzorg Centrum de Parel in Oisterwijk. Ze vertelt dat ze prettig…
Lees verder »

Mediq: één inkooppartner voor praktijk én patiënt

10 sep om 13:00 uurtimer4 min

Bestellen, machtigen en de voorraad bijhouden kosten de huisartsenpraktijk tijd die er nauwelijks is. Mediq wil…

Lees verder »

Voorpraktijken doet ‘contractencheck’ bij de inkoop: Minder uitzoekwerk, kwaliteitscontrole en ruime besparingen

26 sep 2023 timer5 min

‘Samenwerking met Voorpraktijken scheelt ons veel uitzoekwerk, biedt een goede…

Lees verder »
mic_external_onInterview

Irma van der Ende over Buddy’s: ‘De ander even op gang helpen, even sparren en weer door’

8 nov 2022 timer3 min
Irma van der Ende is samen met Sjoukje van Eijken initiatiefnemer van het project Buddy’s van het PM Netwerk. Van…
Lees verder »
flash_onNieuws

Rotterdam gaat ingrijpen in huisartsenmarkt

23 feb 2021
Huisartsen in Rotterdam zijn naarstig op zoek naar ruimte om hun praktijk uit te breiden. Maar dat lukt hen niet.…
Lees verder »
flash_onNieuws

Nieuw lid huisarts Gijs-Jan Mackay: ‘Praktijkmanagement doe je er niet even bij’

25 jan 2021 timer4 min

De Amsterdamse huisarts Gijs Mackay, werkzaam in huisartsenpraktijk Zwaansvliet, heeft altijd al belangstelling…

Lees verder »
flash_onNieuws

Nieuw lid Mirella Koeten: ‘Coronacrisis vraagt om extra flexibiliteit en inzet van praktijkmanagers’

15 jan 2021 timer5 min

Mirella Koeten is coördinator praktijkmanagement bij de Huisartsenorganisatie Noord-Kennemerland (HONK). Deze…

Lees verder »
Latifa
flash_onNieuws

Praktijkmanager Latifa Brons: ‘Kies voor een onconventionele aanpak bij werven personeel’

15 jan 2021 timer4 min
Tijdens de vier Meetups voor praktijkmanagers kwam het werven en behouden van personeel vaak ter sprake. Voor veel…
Lees verder »